Wydanie nr 38 z dnia 20.09.2018

Milówka: „parking” przed remizą

ZABLOKOWALI STRAŻAKÓW

Z takich rodziców dzieci przykładu niech lepiej nie biorą. Spieszący na wywiadówkę mieszkańcy zastawili strażakom… bramy wyjazdowe.

 

 

 

 

 

 


Łodygowice: pod wiaduktem

UNO NA DACHU

W szpitalu wylądował kierowca fiata, który rozbił się przy drodze ekspresowej S1. Do zdarzenia doszło w niedzielę, 9 września o 8.07 na ulicy Żywieckiej w Łodygowicach.

 

 

 

 


Kto do Sejmiku, powiatu i gminy?

LISTY JUŻ PRAWIE ZNANE

Trwa przedwyborcza gorączka. Do północy w poniedziałek, 17 września, komitety wyborcze miały czas na rejestrację swoich list z kandydatami na radnych w wyborach do Sejmików, Rad Powiatów, Miejskich i Gminnych. Kto i gdzie zdecydował się kandydować? Spośród kogo mieszkańcy Żywiecczyzny będą wybierać 21 października swoich przedstawicieli do władz samorządowych?


Żywiec: pomysł nie wystarczy

KŁODY POD RONDAMI

Burmistrz Żywca Antoni Szlagor chciałby, by w mieście powstały dwa nowe ronda. Ale na przeszkodzie jego pomysłom stoją pomnik poświęcony żołnierzom Narodowych Sił Zbrojnych i… Polskie Koleje Państwowe.

 

 

 

 

 


Świnna: po spotkaniu z dyrektorem

„ZEBRA” WRÓCI

Wygląda na to, że zamalowane przejście dla pieszych w ciągu ulicy Żywieckiej w Świnnej niebawem powróci.

 

 

 

 


Wieprz: radni i sołtys proponują, ale…

BĘDZIE PRZYSTANEK?

Radni gminni z Wieprza wraz z sołtys Marią Hulak chcieliby, aby w pobliżu dynamicznie rozwijającej się miejscowej strefy ekonomicznej powstał nowy przystanek autobusowy. Czy to możliwe?

 

 

 

 


Przystanek Rajcza Centrum w rękach chuliganów

DEMOLKA NIE USTAJE

Po raz kolejny doszło do zniszczeń na przystanku kolejowym Rajcza Centrum. I po raz kolejny wandale pozostają bezkarni.

 

 

 

 

 


DOŻYNKI PO ŻYWIECKU

Mnóstwo atrakcji i smakołyków, na dodatek przy doskonałej zabawie, przygotowano dla wszystkich, którzy w niedzielę, 16 września, przybyli na Święto Plonów do Żywca.


20 lat biegania na Żar

I WCIĄŻ OSTRO DO PRZODU!

Tego lata odbyła się dwudziesta, jubileuszowa edycja Międzynarodowego Biegu Górskiego na Żar. Jak wspomina te dwie dekady pomysłodawca, organizator i dyrektor biegu Kazimierz Hojdys?

 

 

 

 

 

 

E-wydanie