Wydanie nr 38 z dnia 22.09.2022

 

„ŻYWIECKA KRONIKA BESKIDZKA” – WEWNĄTRZ „KRONIKI BESKIDZKIEJ”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Dwóch na jednego * Rowerzystka z trzema promilami * Ratowanie kotka

SPĘDZIŁ NOC W LESIE Z URAZEM NOGI

Przez kilkanaście godzin, głównie w nocy, trwały poszukiwania 70-letniego mężczyzny, który wyszedł na grzyby i ślad po nim zaginął. Natomiast do potrójnej kolizji doszło w Rajczy Dolnej.


CO DALEJ ZE ŚLEDZTWEM W PZD ŻYWIEC?

Od ponad pół roku Prokuratura Rejonowa w Żywcu prowadzi śledztwo w sprawie nieprawidłowości w Powiatowym Zarządzie Dróg w Żywcu. Zawiadomienie w tej sprawie złożyła Najwyższa Izba Kontroli.


Koszarawa: przyganiał kocioł garnkowi

GMINNA (NIE)PRZEJRZYSTOŚĆ

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia – głosi stare porzekadło. Jak ulał pasuje ono do władz gminy Koszarawa. Gdy część obecnych samorządowców była w opozycji do poprzedniego wójta Władysława Pudy, zarzucała mu brak przejrzystości w zamieszczaniu informacji w Biuletynie Informacji Publicznej. Ale po zmianie władzy wcale nie jest tak idealnie…


WIĘCEJ ZA WODĘ W GMINIE MILÓWKA

Z tego faktu mieszkańcy gminy Milówka na pewno się nie ucieszą. Od 20 września ci, którzy korzystają z gminnego wodociągu, muszą płacić więcej za wodę.


REKREACJA CZY FOTOWOLTAIKA? OBAWY O DZIAŁKI

Władze gminy Gilowice zamierzają wybudować farmę fotowoltaiczną w Rychwałdzie w pobliżu cmentarza. Wśród części mieszkańców wzbudza to jednak mieszane uczucia.