Wydanie nr 39 z dnia 26.09.2019

Zastrzelone wilki

Aż krzyczeć się chce

Mimo ustawowej ochrony, rozpoczął się nieoficjalny odstrzał wilków – alarmują specjaliści z Podbeskidzia zajmujący się tymi drapieżnikami. 12 września na skraju Roztoczańskiego Parku Narodowego znaleziono ponad 40-kilogramowego samca – Kosego. – Największego, jakiego nagrywaliśmy na wideopułapkach na Roztoczu – informują działacze Stowarzyszenia dla Natury Wilk z Twardorzeczki.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


(Nie)ekspresowe obejście Węgierskiej Górki

Kiedy umowa?

Jak na razie nieznany jest termin podpisania umowy na budowę odcinka drogi ekspresowej S1 Przybędza – Milówka, czyli obejścia Węgierskiej Górki. Wszystko okaże się po kontroli prezesa urzędu zamówień publicznych.


O Leśnej zapomniano?

Dziura na dziurze…

Mieszkańcy Leśnej, zwłaszcza kierowcy, tracą już cierpliwość. Wszystko z powodu drogi powiatowej, gdzie miejscami jest dziura na dziurze. Ale urzędnicy z Powiatowego Zarządu Dróg w Żywcu zdają się w ogóle nie dostrzegać tego problemu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


PKS Bielsko-Biała z dotacją na kursy

Czy Żywiecczyzna skorzysta?

Beskidzki Związek Powiatowo-Gminny, który zarządza przewoźnikiem PKS Bielsko-Biała, ogłosił, że od września 15 linii ma dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych. Jak wynika z wykazu, dwie linie przebiegają przez gminę Łodygowice.


Popis żywieckich biathlonistów

Złoty Guzik!

Znakomicie spisali się Grzegorz Guzik i Magdalena Gwizdoń z BLKS-u Żywiec podczas Mistrzostw Polski w biathlonie na nartorolkach w Czarnym Borze.


Budynek ośrodka w Ślemieniu czeka na remont

Będzie kompromis?

Czy dojdzie w końcu do przełomu w sprawie remontu budynku ośrodka zdrowia w Ślemieniu? W najbliższych tygodniach władze gminne mają się spotkać z właścicielami mieszkań, które znajdują się w części tego budynku.

 


W Łękawicy głosy podzielone

Dla kogo ten „rynek”?

Za około 140 tysięcy złotych w centrum Łękawicy powstał skwer z ławeczkami, który przez miejscowych określany jest jako „rynek”. Okazuje się, że część mieszkańców ma sporo uwag, co do jego powstania.


Pobiegli dla błogosławionego

Tradycyjnie już końcem września Gminny Ośrodek Kultury w Łękawicy organizuje Bieg Memoriałowy im. Bł. Ojca Michała Tomaszka.

 


Zakątek z historią

W Żywcu Zabłociu na murze, który ogradza teren kościoła od działki po wyburzonym niedawno budynku byłego Przedszkola nr 1, powstał niecodzienny projekt – Zabłocki Zakątek z Historią.

 

E-wydanie