Wydanie nr 39 z dnia 27.09.2018

Przez dobę błądził po górach

SZUKALI GRZYBIARZA

Przez dobę błądził po Beskidzie Żywieckim 78-letni grzybiarz z Bielska-Białej. Szukało go ponad sto osób, a do akcji wykorzystano dwa śmigłowce. Odnaleźli go dopiero ratownicy górscy… na Słowacji.

 

 

 

 


Kto do Sejmiku, powiatu i gminy?

NIEWIADOMYCH JUŻ NIEWIELE

Coraz bliżej do wyborów samorządowych i coraz mniej niewiadomych. Państwowa Komisja Wyborcza na swojej stronie internetowej podała zweryfikowane listy kandydatów w wyborach do Sejmików, Rad Powiatów, Miejskich i Gminnych, które odbędą się 21 października.


DEMONSTRACJA W JELEŚNI

Dwie osoby publicznie pokazały swoje niezadowolenie z obecnych rządów PiS podczas uroczystości w Jeleśni z licznym udziałem działaczy tej partii.

 

 

 

 

 

 


Kocioł wyborczy w Żywcu

„ZDRADA” KOALICJANTA?

Andrzej Widzyk, kandydat PiS na burmistrza Żywca, zarzuca partii Porozumienie Jarosława Gowina rozbijanie Zjednoczonej Prawicy (tworzą ją między innymi PiS i Porozumienie JG)! Dlaczego?


Minister ostrzega Żywiecczyznę:

BIZNESMENÓW CORAZ MNIEJ

Z jednodniową wizytą gościła w Żywcu w środę, 19 września, Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii. Stwierdziła, że na Żywiecczyźnie jest coraz mniej chętnych do rejestracji działalności gospodarczej.

 

 


Cisiec: kuriozalny remont z koleją w tle

KTO „ZWINĄŁ” ASFALT

Część mieszkańców Ciśca od kilku miesięcy zachodzi w głowę, dlaczego przy budowie drogi w ciągu ulicy Polnej asfalt kończy się nagle przed wiaduktem kolejowym. Po drugiej stronie wiaduktu asfalt znowu się pojawia w ciągu ulicy Mokrej!

 

 

 

 


„Skarbówka” chce 68 milionów od Grupy Żywiec!

PODATKOWA RÓŻNICA ZDAŃ

Śląski Urząd Celno-Skarbowy w Katowicach nałożył karę na Grupę Żywiec za niepełne rozliczenie podatkowe. Chodzi o około 68 mln zł. Co na to Grupa Żywiec?


Od 9 grudnia – nowe pociągi dalekobieżne

Z ŻYWCA W POLSKĘ

9 grudnia wejdzie w życie nowy rozkład jazdy pociągów. Przyniesie między innymi codzienne połączenie Białegostoku i Warszawy z Żywcem!

 

 

 

 

 


Uratowali 40 miejsc dla pacjentów w Rajczy

JEST NOWY PAWILON

Dobiegły końca prace przy budowie nowego pawilonu dla Samodzielnego Publicznego Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Rajczy. Władze powiatu żywieckiego odetchnęły z ulgą, bo dzięki temu placówka nie będzie musiała zmniejszyć liczby pacjentów o 40 osób.

 

 

 


Węgierska Górka: turyści świętowali

PÓŁ WIEKU KOŁA

Niecodzienny jubileusz obchodzili miłośnicy turystyki w Węgierskiej Górce. Miejscowe Koło PTTK im. Jana Pawła II świętowało 50-lecie działalności.


Świetny skok, rewelacyjny sprint

POPIS BARTKA

Siedmiu młodych lekkoatletów z MKS-u Żywiec startowało w Memoriale Jana Larysza w Pszczynie. Prawdziwy popis dał Bartłomiej Zychowicz (na zdjęciu na najwyższym stopniu podium).

 

 

 

 

E-wydanie