Wydanie nr 39 z dnia 30.09.2021

 

„ŻYWIECKA KRONIKA BESKIDZKA” – WEWNĄTRZ „KRONIKI BESKIDZKIEJ”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Seryjny włamywacz za kratkami * Potrącona 7-latka

DOSTAWCZAKIEM W DOM

Niezłego gagatka udało się zatrzymać mundurowym z Komisariatu Policji Gilowice. 30-latek z powiatu bielskiego przyjeżdżał na Żywiecczyznę na „gościnne występy”, dokonując szeregu włamań. Natomiast w Pewli Ślemieńskiej kierujący dostawczakiem wjechał do prywatnego ogródka i zderzył się z elewacją domu.


Gmina Węgierska Górka: co za pomysł!

WIĘZILI SARENKĘ

Mieszkańcy Żywiecczyzny uwięzili na swojej posesji młodą sarnę i zrobili sobie z niej zwierzątko domowe. Skandaliczny proceder został przerwany, gdy zwierzę przez przypadek zauważył policjant. 35-letniej właścicielce posesji grozi teraz grzywna.


A miało być tak pięknie…

SPORYSKA W POWIJAKACH

Ta sprawa ciągnie się już kilkanaście lat i nie może doczekać szczęśliwego zakończenia. Chodzi o remont ulicy Sporyskiej w Żywcu. Już ponad półtora roku temu na spotkaniu z mieszkańcami przedstawiciele Powiatowego Zarządu Dróg zapewniali, że wszystko jest na dobrej drodze. Dlaczego więc remont jeszcze nie ruszył?


Żywiec: został niecały miesiąc

NADCHODZI LIKWIDACJA

Tylko do 26 października czynny ma być sklep Tesco w supermarkecie przy alei Legionów w Żywcu. Co dalej? Na razie brak oficjalnych informacji.


Gmina Lipowa: śmieciowe zamieszanie

GŁOSOWANIE PO RAZ DRUGI

31 sierpnia radni gminy Lipowa zadecydowali o drastycznej podwyżce za odbiór śmieci od mieszkańców. Ale 17 września doszło do kolejnej sesji, na której ponownie głosowano w sprawie nowych stawek za odbiór śmieci. O co chodzi?


Budowa roku

NAGRODA DLA SZPITALA ŻYWIEC

Szpital Żywiec otrzymał nagrodę główną dla Budowy 2020 roku w kategorii obiekty zdrowia w finale prestiżowego konkursu „Modernizacja Roku i Budowa XXI wieku”.


Świętowanie w Łysinie

JUBILEUSZ STRAŻAKÓW

W najmniejszej wiosce w województwie śląskim, czyli w Łysinie, miejscowa straż pożarna świętowała zaległy jubileusz 60-lecia działalności.


Można się jeszcze zapisać

PÓŁMARATON POWRACA

Po ponad 2,5-rocznej przerwie na Żywiecczyznę powraca PKO Półmaraton dookoła Jeziora Żywieckiego. Start zawodników zaplanowano z Rynku w Żywcu 10 października o 10.00.

 

 

 

E-wydanie