Wydanie nr 4 z dnia 24.01.2019

Żywiec, Gilowice, Koszarawa: ogromne straty

TRZY POŻARY

W ciągu czterech dni na Żywiecczyźnie doszło do aż trzech pożarów.

 

 

 

 

 

 


Bez wolnych wniosków

ZAMYKANIE UST?

Czy nowa Rada Miejska w Żywcu odcina się od mieszkańców i ogranicza ich prawa? Wielu żywczan nie ma w tej kwestii wątpliwości. Zamieszanie dotyczy zniesienia z porządku obrad sesji punktu wolne wnioski, który umożliwiał mieszkańcom wypowiedzenie się.


Wójt się wycofuje

KONIEC WOJNY O SZKOŁĘ

Jeszcze niedawno wydawało się, że w Koszarawie dojdzie do wojny o niepubliczną szkołę sportową, którą prowadzi LKS Łucznik Żywiec. Wójt Czesław Majdak wypowiedział umowę najmu w budynku byłego gimnazjum, który należy do gminy. Ale kilka dni temu sprawy przybrały zupełnie inny obrót.

 

 


Gmina Gilowice: co zamierza wójt?

ZADAŃ MAMY SPORO

Jakie plany na obecną kadencję ma nowy wójt gminy Gilowice Krzysztof Okrzesik?

 

 

 

 

 

 


Czy włodarze czują się zagrożeni?

AGRESJA I WYZWISKA

Atak nożownika na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, który następnego dnia zmarł, wywołał dyskusję w całym kraju między innymi na temat bezpieczeństwa samorządowców. Czy na Żywiecczyźnie włodarze gmin czują się bezpiecznie? Jak się okazuje, nieraz byli zagrożeni.


Żywiec: znicze dla prezydenta Gdańska i…

MUREM ZA OWSIAKIEM

Około setki osób zgromadziło się na Rynku w Żywcu w sobotę, 19 stycznia, pod hasłem „Stańmy murem za Owsiakiem!” oraz by uczcić pamięć tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

 

 

 


Zima nie odpuszcza

RUNĘŁY DACHY I DRZEWA

Zima na Żywiecczyźnie wcale nie chce dać za wygraną. W ostatnich dniach „biały żywioł” zawalił kilka dachów domów, poprzewracał drzewa i mocno utrudniał życie… ratownikom medycznym.

 

 

 

 

 


Nauczyciele chcą podwyżek

WIDMO STRAJKU

Kolejne rozmowy we wtorek, 22 stycznia, nic nie dały. Minister edukacji narodowej Anna Zalewska nie chce przystać na postulaty Związku Nauczycielstwa Polskiego. Strajk w kwietniu i maju tego roku staje się coraz bardziej realny. A jak wygląda sytuacja na Żywiecczyźnie?


FORUM WYPALIŁO!

W Żywcu odbyło się I Forum Organizacji Senioralnych z Żywiecczyzny. Niewątpliwie zakończyło się sporym sukcesem.

 

 

 

 

 


W żywieckim MCK-u

KOLĘDNIKÓW BEZ LIKU

Aż 101 programów zaprezentowali uczestnicy 15. Przeglądu Kolęd i Pastorałek, który odbył się w Miejskim Centrum Kultury w Żywcu.


Lipowianki mistrzyniami powiatu!

SZKOLNY KOSZ

Dziewczęta z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lipowej sięgnęły po mistrzostwo powiatu w minikoszykówce!

 

 

 

 

 

 

E-wydanie