Wydanie nr 4 z dnia 27.01.2022

„ŻYWIECKA KRONIKA BESKIDZKA” – WEWNĄTRZ „KRONIKI BESKIDZKIEJ”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


W Jeleśni po sesji zwołanej przez wojewodę śląskiego

Do trzech razy sztuka?

W poniedziałek, 24 stycznia, w trakcie sesji zwołanej przez wojewodę śląskiego Jarosława Wieczorka, doszło do wyboru nowego przewodniczącego i wiceprzewodniczących Rady Gminy Jeleśnia. Po raz trzeci na szefa Rady Gminy wybrano Wiesława Głuchaczkę, a na jego zastępców Dariusz Gąsiorka i Andrzeja Michulca. Czy tym razem nie będzie już żadnych zastrzeżeń?


Wypadek na kuligu

Wywrócony zaprzęg

Do niecodziennego zdarzenia doszło w sobotę, 22 stycznia, około 17.00 na ulicy Spacerowej na pograniczu Czernichowa i Międzybrodzia Żywieckiego. 44-letni woźnica powożący kuligiem z sześcioma osobami, z nieustalonych jeszcze przyczyn, najechał wozem na barierę energochłonną, przez co zaprzęg się wywrócił. Z wozu wypadły trzy kobiety, które z obrażeniami ciała przewieziono do szpitala.


Młoda dama w przejściu podziemnym

Fikołek na bani

Krótki film z Żywca ma potencjał, by stać się hitem portali satyrycznych. Zataczająca się i przewracająca młoda dama była na tyle sprawna, by pod okiem kamery wykonać całkiem niezłego… fikołka. Niestety, energii starczyło jej też na to, by dokonać zniszczeń w przejściu podziemnym. Nagranie opublikował burmistrz Żywca Antoni Szlagor.


Co z przejściami dla pieszych?

Niepokój w Milówce

Grupa mieszkańców Milówki domaga się stworzenia nowych przejść dla pieszych w ciągu dróg powiatowych. Niektórzy chcą nawet przybyć w tej sprawie na sesję Rady Gminy Milówka. Tymczasem pojawiły się informacje, że nowych przejść nie będzie, a niewykluczone, że także część obecnych zostanie zlikwidowana!


Mieszkańcy nie dowierzają

Powiat przebuduje „Hamrę”?

Władze powiatu żywieckiego zamierzają przeprowadzić spory remont budynku Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Węgierskiej Górce, czyli popularnej „Hamry”. – Planujemy przeprowadzenie termomodernizacji budynku szkoły wraz z remontem wewnętrznym kondygnacji używanych przez placówkę oraz kolejnych dwóch, które od wielu lat wyłączone są z użytkowania z powodu złego stanu technicznego. Oprócz tego remont przejdzie dach, który w kilku miejscach jest dziurawy, a ponadto wybudowana zostanie winda, nowe ogrodzenie i zagospodarowany zostanie teren wokół szkoły – mówi wicestarosta żywiecki Stanisław Kucharczyk.


Nie po raz pierwszy

Powołanie dla siatkarki

* Weronika Janusz, zawodniczka TS Stal Śrubiarnia/SMS ŻAPN Żywiec, od 23 do 29 stycznia przebywa w Brzegu Dolnym na konsultacji szkoleniowej Kadry Polski z rocznika 2008. To kadra, która przygotowuje się do mistrzostw Europy. Warto podkreślić, że jest to już kolejne powołanie do kadry narodowej siatkarki z żywieckiej Stali Śrubiarni.