Wydanie nr 4 z dnia 28.01.2021

 

„ŻYWIECKA KRONIKA BESKIDZKA” – WEWNĄTRZ „KRONIKI BESKIDZKIEJ”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


STARY SZPITAL JUŻ W RĘKACH „KANADYJCZYKÓW”

Firma InterHealth Canada oficjalnie użytkuje już budynki i działki po starym Szpitalu Powiatowym w centrum Żywca. Mimo że od wielu lat było wiadomo, iż tak się stanie, sprawa wywołała wśród mieszkańców Żywiecczyzny ogromne kontrowersje.


Gmina Jeleśnia: kaucja i dozór

ZATRZYMANIE PRZEWODNICZĄCEGO

W ubiegłym tygodniu doszło do zatrzymania Ryszarda N., przewodniczącego Rady Gminy Jeleśnia. Ale dla dobra śledztwa prokuratura nie ujawnia powodów jego zatrzymania.


SKATOWALI NA ŚMIERĆ

Informacja ta zszokowała mieszkańców Żywiecczyzny. Czterech mężczyzn z powiatu żywieckiego zakatowało na śmierć 42-latka, również z powiatu żywieckiego. Wszystko działo się w Rybniku. Ciało zabitego mężczyzny podrzucono w Żorach.


W Gilowicach, Koszarawie, Łękawicy, Rychwałdzie i Ślemieniu

JACY LEKARZE RODZINNI?

Wyjaśnia się wreszcie sytuacja, kto prowadzi lub będzie prowadził ośrodki zdrowia w Gilowicach, Koszarawie, Łękawicy, Rychwałdzie i Ślemieniu. Co ważne, padła również deklaracja o przyszłości przychodni w Rychwałdzie, co do której pojawiły się informacje, że może zostać zlikwidowana.


Gmina Milówka: petycja mieszkańców i podzieleni radni

KONTROWERSYJNA CIEMNOŚĆ

Wyłączanie oświetlenia ulicznego w porze nocnej w gminie Milówka to temat dość drażliwy wśród mieszkańców. A teraz oliwy do ognia dolała sprawa petycji o przywrócenie światła, która podzieliła Radę Gminy Milówka, dotychczas nadzwyczaj zgodną.


Jego choroby jeszcze nie zdiagnozowano…

KAROLEK CZEKA NA POMOC

Nie mówi, nie potrafi sam jeść, bardzo źle widzi i niedosłyszy. To tylko część z wielu przypadłości 7-letniego Karolka Włoczka z Żywca. Od jego urodzenia lekarze nie mogą znaleźć odpowiedzi, na co dokładnie chłopczyk choruje.


Sołtysi z gminy Ślemień z dietami

ILE DOSTANĄ?

W gminie Ślemień zdecydowano, aby od stycznia wprowadzić dla sołtysów zryczałtowane miesięczne diety.


JAREK NA PODIUM W SZCZYRKU!

Swój życiowy wynik osiągnął 20-letni Jarosław Krzak z PKS-u Olimpijczyk Gilowice. Podczas zawodów w Szczyrku po raz pierwszy stanął na podium w Pucharze FIS Cup!