Wydanie nr 4 z dnia 30.01.2020

Ciało w jeziorze

TRAGICZNE ODKRYCIE

Z Jeziora Międzybrodzkiego wyłowiono ciało młodego mężczyzny. Wszystko wskazuje na to, że zmarły to poszukiwany od 12 grudnia mieszkaniec Pisarzowic w powiecie bielskim.


Dymek w pracy? Ciężka sprawa…

PŁUCA NA SUPEŁ

W pomieszczeniach należących do zakładu pracy zgodnie z prawem palić nie wolno. Dotyczy to nie tylko zwykłych papierosów, ale też e-papierosów i tzw. nowatorskich wyrobów tytoniowych. Jak wygląda to w praktyce?

 

 

 

 


Jakie podejmą decyzje?

SĘDZIOWIE MIĘDZY MŁOTEM A KOWADŁEM

W sądach okręgu bielskiego orzekają sędziowie wybrani przez nową Krajową Radę Sądownictwa. Wedle ostatniej uchwały Sądu Najwyższego, zostali wybrani w wadliwy sposób. Czy powstrzymają się od orzekania?


SZANSA DLA DAMIANA

8-letni Damian z Lipowej, mimo niepełnosprawności, jest bardzo radosnym dzieckiem. – Czasami wiem, że go boli, a jednak się uśmiecha, aby nie sprawiać nam przykrości – mówi jego mama.

 

 

 

 

 

 

 

 


Koszarawa: po ostrych dyskusjach

PODNIEŚLI SOBIE DIETY

Od lutego na konta radnych gminy Koszarawa wpłyną większe diety. Decyzję taką podjęli radni na sesji 21 stycznia.


Beskidzki Karnawał z finałem naszego plebiscytu

STATUETKI WRĘCZONE

Puchar będący nagrodą w naszym „Plebiscycie na najaktywniejsze koło gospodyń wiejskich powiatu żywieckiego” trafił w ręce Elżbiety Suchanek, przewodniczącej KGW z Łodygowic. Podobne trofea otrzymały także koło z Łysiny w gminie Łękawica oraz KGW nr 2 z Milówki.

 

 

 

 

 

 


Kulminacja Żywieckich Godów, czyli…

KOROWÓD I TRZASKANIE

Niezwykle barwnie, muzycznie i gwarno było w Żywcu w sobotę, 25 stycznia, podczas Dnia plenerowego Żywieckich Godów. Ulicą Kościuszki aż na Rynek przeszedł roztańczony i rozbawiony korowód, złożony z zespołów kolędniczo-obrzędowych – Jukacy i Dziadów Żywieckich.


Plany gminy co do Korbielowa

ZBUDUJMY ZBIORNIK

Władze gminy Jeleśnia chcą wybudować w Korbielowie zbiornik retencyjny. Zdaniem samorządowców, pozwoliłoby to na długie lata rozwiązać problemy z dostawą wody pitnej dla mieszkańców. Jednak z drugiej strony nie ma posiedzenia komisji i sesji Rady Gminy, aby wójt Anna Wasilewska nie mówiła o dramatycznej sytuacji finansowej gminy.


Walczyli o puchar prezesa

WICEMISTRZOWIE

Młodzi piłkarze z SMS ŻAPN Żywiec i TS United Żywiec zostali wicemistrzami rozgrywek w swoich kategoriach wiekowych o Puchar Prezesa Śląskiego Związku Piłki Nożnej.

E-wydanie