Wydanie nr 40 z dnia 03.10.2019

Trwa protest fizjoterapeutów

Czy „nowi” mają uprawnienia?

Od 23 września ponad 30 fizjoterapeutów nie przychodzi do pracy w Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Żywcu. Są na urlopach lub zwolnieniach lekarskich do 4 października. W ich miejsce zatrudniono kilku zewnętrznych rehabilitantów, ale są wątpliwości czy mają oni odpowiednie przygotowanie.


Nietypowa akcja w Pietrzykowicach

Pożegnali czyste powietrze

Na części tablic ogłoszeniowych w Pietrzykowicach pojawiła się klepsydra z informacją o pożegnaniu… czystego powietrza! – „Z głębokim żalem zawiadamiamy, że dzięki nieodpowiedzialnym mieszkańcom Pietrzykowic odeszło od nas na czas okresu zimowego czyste powietrze” – brzmi na wstępie informacja.

 

 

 

 

 

 

 


W gminie Jeleśnia tylko jeden klub?

Ultimatum dla prezesów

Do 12 października prezesi pięciu klubów piłki nożnej z gminy Jeleśnia mają czas, aby… „coś wymyślić”. To propozycja z gatunku tych nie do odrzucenia, która padła z ust Jerzego Feliksa, przewodniczącego Rady Gminy Jeleśnia. Propozycja, którą nazwać można ultimatum, bo przewodniczący Jerzy Feliks bez żadnej krępacji oświadczył, że jeśli prezesi nic nie wymyślą, to zrobi to za nich Rada Gminy w trybie… administracyjnym! Prezesi nie mają złudzeń, że to zapowiedź, aby z pięciu klubów zrobić tylko jeden.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Żywiec: droga jak… puzzle (cd.)

Cud Nad Stawem!

Mieszkańcy ulicy Nad Stawem w Żywcu Sporyszu są wręcz… wniebowzięci! Po dziesięcioleciach jeżdżenia i chodzenia po drodze przypominającej trakty z XIX wieku, wreszcie doczekali się normalności. Jak podkreślają, dzięki interwencji „Kroniki”.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Co dalej z budową basenu w Żywcu?

Czekają na projekt…

Przed rokiem burmistrz Antoni Szlagor obiecywał budowę nowej krytej pływalni. Prace miały ruszyć już pod koniec 2019 roku. Ale jak się okazuje, brak jeszcze projektu technicznego, który ma być gotowy dopiero w połowie grudnia, a termin rozpoczęcia prac jest nieznany…

 


Na Żywiecczyźnie i w okolicach

Szpitalna zapaść

O tym, że ochrona zdrowia w naszym (i nie tylko) regionie stoi na głowie, wie już każdy, kto musiał się z nią zetknąć. Na uszach z kolei stają szefowie szpitali i poradni, rozpaczliwie szukając personelu, a zwłaszcza lekarzy. Najczęściej – bezskutecznie. Tak jest w Żywcu, Bielsku-Białej, Cieszynie, Makowie Podhalańskim, Wadowicach i w mniejszych miejscowościach. Co dalej? Na razie nie widać światełka w tunelu.

 

E-wydanie