Wydanie nr 40 z dnia 06.10.2022

„ŻYWIECKA KRONIKA BESKIDZKA” – WEWNĄTRZ „KRONIKI BESKIDZKIEJ”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


MIESZKAŃCY CIŚCA MAJĄ DOŚĆ. KOSZMAR PRZY BUDOWIE DROGI

Mieszkańcy Ciśca stracili cierpliwość do potwornych uciążliwości przy budowie drogi ekspresowej S1, czyli tak zwanego obejścia Węgierskiej Górki. Wkurzeni są zwłaszcza ci, którzy mieszkają w przysiółku Mały Cisiec. Zapowiadają, że jeśli tak dalej pójdzie, zorganizują protesty.


W RADZIECHOWACH RODZINA STRACIŁA DOM. ZOSTAŁY TYLKO ZGLISZCZA

Dramat rodziny z Radziechów – w pożarze straciła dorobek całego swojego życia. Drewniany dom spłonął doszczętnie. Do pożaru doszło w środę, 28 września, około 0.30. W ogniu stanął drewniany dom przy ulicy Kopiec, w którym mieszkali 85-letnia kobieta z synem i wnukiem. Na szczęście cała trójka zdołała w porę opuścić płonący budynek. Jak podkreślają strażacy z OSP Lipowa, pożarem objęty był cały dom mieszkalny wraz z drewnianą przybudówką, a nadpaleniu uległ dom znajdujący się w bliskim sąsiedztwie.


JULIA TYMOSZENKO: PRZYJACIÓŁ POZNAJE SIĘ W BIEDZIE

W sobotę, 1 października, na kilka godzin do Żywca zawitała była premier Ukrainy Julia Tymoszenko. Wspólnie z parlamentarzystami z Charkowa spotkała się z władzami miejskimi. Spotkanie odbyło się w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego. Julia Tymoszenko podziękowała burmistrzowi Żywca Antoniemu Szlagorowi, organizacjom pozarządowym i mieszkańcom miasta za pomoc dla Ukraińców.


BEZ GROSZA ZA DZIERŻAWĘ PAŁACU HABSBURGÓW

Chociaż od podpisania aktu notarialnego na dzierżawę Pałacu Habsburgów w Żywcu minęło już ponad 17 miesięcy, w tym czasie żywieckie Starostwo Powiatowe nie zyskało na tym ani złotówki. Jak to możliwe?


PRZESIADKA PRZY AMFITEATRZE? CO Z ZAPOWIEDZIĄ BURMISTRZA

Od 30 września w Żywcu obowiązują strefy płatnego parkowania, które wywołują spore kontrowersje i dyskusje wśród kierowców i mieszkańców miasta. Burmistrz już wcześniej zapowiadał uruchomienie parkingu przy amfiteatrze Pod Grojcem z dowozem autobusem do centrum miasta. Jak miałoby to działać?


ZWYCIĘSKI ŁUCZNIK ŻYWIEC. NIE MA NA NICH MOCNYCH

Łucznik Żywiec wygrał rywalizację w tegorocznej edycji Ekstraklasy wśród kobiet, jak i mężczyzn. W składzie „złotej” kobiecej ekipy Łucznika (45 pkt.) znalazły się: Joanna Bargiel, Natalia Leśniak, Wioleta Myszor, Klaudia Płaza, Aleksandra Wider i Sylwia Zyzańska. Natomiast „złotą” męską ekipę Łucznika (39 pkt.) tworzyli: Jakub Bąk, Oskar Kasprowski, Konrad Kupczak, Filip Łazowski, Grzegorz Śliwka i Choi Wonjong.