Wydanie nr 40 z dnia 4.10.2018

Strażacy mieli pełne ręce roboty

OD POŻARU DO POŻARU

W ciągu sześciu dni na Żywiecczyźnie doszło do aż pięciu pożarów. Płonęły zarówno budynki mieszkalne, jak i firmy. Choć niektóre zdarzenia wyglądały groźnie, na szczęście nikt nie ucierpiał.

 

 

 


Kandydaci na burmistrza i wójtów w blokach startowych

CHCĄ RZĄDZIĆ

Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała listy nie tylko kandydatów do sejmików, rad powiatowych, miejskich i gminnych, ale również na prezydentów, burmistrzów i wójtów w wyborach samorządowych planowanych na 21 października. Jak to wygląda na Żywiecczyźnie?


Rządowy najazd na Żywiec

MINISTER ZA MINISTREM

Takiego „desantu” rządowego na Żywiecczyznę nie było dawno. W ciągu dziesięciu dni do Żywca przyjechało trzech ministrów, w tym wicepremier!

 

 

 

 

 


Korbielów: – To pobojowisko, a nie droga!

URZĄD GŁUCHY

Ignorancją wykazują się samorządowcy z Urzędu Gminy Jeleśnia wobec próśb jednej z mieszkanek Korbielowa. Błahej sprawy nie potrafią załatwić już od siedmiu lat!

 

 

 

 

 


Wandale odstraszają turystów

TO ISTNA PLAGA!

Beskid Żywiecki „cieszy się” coraz gorszą opinią wśród turystów. Miłośnicy górskich wędrówek dwa razy się zastanowią, czy przyjechać w te strony, z obawy przed kradzieżą sprzętu czy zdemolowaniem samochodu.

 

 

 

 


Brat kandydata kontra burmistrz

OSTRA GRA

Suchej nitki nie zostawił na burmistrzu Żywca Antonim Szlagorze były burmistrz tego miasta i były minister transportu Jerzy Widzyk. Antoni Szlagor nie pozostaje dłużny.

 

 

 

 

 


Nie płać im – to oszuści!

FAŁSZYWI INKASENCI

Oszuści znaleźli nowy sposób na naciąganie mieszkańców. Tym razem podszywają się pod inkasentów Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Żywcu!


110 lat gilowickiej straży

TO BYŁ JUBILEUSZ!

110-lecie istnienia świętowała Ochotnicza Straż Pożarna z Gilowic. W czasie uroczystości zasłużonym druhom wręczono odznaczenia.


Brawo, kadra z Żywiecczyzny!

BEZ PORAŻKI

Niezły występ odnotowali młodzi piłkarze z Kadry Podokręgu Żywiec z rocznika 2008 podczas I Memoriału Krzysztofa Seweryna w Piekarach Śląskich.

 

 

 

 

 


Ewelina Prokop trenerem Mitechu!

ZMIANA WARTY

Jest nowy trener Mitechu Żywiec, czyli kobiecej drużyny piłki nożnej grającej w Ekstralidze. To Ewelina Prokop, obecna piłkarka Mitechu, w którego barwach występuje od sezonu 2016/2017.

 

 

 

 

 

 


Dzień Przedszkolaka

MALUCHY BALOWAŁY

Po raz pierwszy w Żywcu najmłodsi świętowali podczas Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka. Specjalnie przygotowana dla nich impreza odbyła się na żywieckim Rynku.

E-wydanie