Wydanie nr 40 z dnia 7.10.2021

 

„ŻYWIECKA KRONIKA BESKIDZKA” – WEWNĄTRZ „KRONIKI BESKIDZKIEJ”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Przerwana sieć gazowa * Turystki i rowerzyści z problemami

POŻAR ZA POŻAREM

Miniony tydzień był dość pracowity dla strażaków z Żywiecczyzny, którzy gasili kilka pożarów, w tym dwa dość poważne: domu mieszkalnego w Leśnej i drewnianej leśniczówki w Sopotni Wielkiej.


Wezwania do aptek o nocne dyżury

BĘDZIE WNIOSEK DO SĄDU?

Władze powiatu żywieckiego zapowiadają, że będą pisemnie wzywać apteki z Żywca do pełnienia nocnych dyżurów. Nie wykluczają również pójścia do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gliwicach.


Gmina Rajcza: pismo ZNP do władz

CHCĄ PODWYŻEK

Związek Nauczycielstwa Polskiego z oddziału w Rajczy wystąpił do władz gminnych o rozpatrzenie możliwości przyznania podwyżek dla pracowników administracji i obsługi gminnych przedszkoli i szkół.


Po kontroli NIK i naszym artykule – sesja nadzwyczajna

RADNI CHCĄ WYJAŚNIEŃ

Siedmiu radnych powiatowych złożyło we wtorek, 5 października, wniosek o zwołanie nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu Żywieckiego. Stało się tak po naszym artykule „NIK miażdży PZD”.


Odszedł Kazimierz Płaza

RADNY I DZIAŁACZ

Po ciężkiej chorobie, w wieku 62 lat zmarł Kazimierz Płaza z Krzyżowej, radny gminy Jeleśnia.

 

 

 

 

 

 

 


Chętnych dużo

BĘDZIE NOWY OŚRODEK POMOCY?

To, że powstanie Środowiskowego Domu Samopomocy w Radziechowach było niezmiernie potrzebne, pokazuje ogromne zainteresowanie placówką. Kolejka oczekujących na miejsce jest już dwa razy większa niż obecna liczba wychowanków. Władze powiatu żywieckiego myślą już o stworzeniu kolejnego ośrodka o takim charakterze.


Gmina Węgierska Górka: po słabych wynikach z egzaminu

WÓJT PRZYPILNUJE MATEMATYKI

Pod lupę weźmie szkoły podstawowe z gminy Węgierska Górka wójt Piotr Tyrlik. Powodem są słabe wyniki z matematyki w czasie tegorocznego egzaminu ósmoklasistów.


Gmina Lipowa: by uniknąć problemów z wodą

BUDUJĄ NOWY ZBIORNIK

Za ponad 700 tys. zł w Lipowej budowany jest kolejny zbiornik na wodę. Ma to pozwolić na podłączenie się powstających nowych domów i w przyszłości uniknięcie problemów z dostawami wody dla mieszkańców.


Młode „Fiodory” kibicowały

NIEZAPOMNIANA PRZYGODA

Siedemnastu młodych piłkarzy GKS-u Radziechowy-Wieprz i trzech opiekunów pojechało na mecz Ekstraklasy pomiędzy Wisłą Kraków a Pogonią Szczecin (wynik 0:1). Zaproszenie i bilety na to spotkanie przekazali im bracia Jakub i Dawid Błaszczykowscy.

 

 

 

E-wydanie