Wydanie nr 40 z dnia 8.10.2020

 

Gmina Jeleśnia: kto zawinił?

AWANTURA O ZBIÓRKĘ GRATÓW

Zagotowało się w ubiegłym tygodniu w gminie Jeleśnia. Spora część mieszkańców z sołectw tej gminy wystawiła przy ulicach stare meble, wersalki, telewizory i opony na jesienną zbiórkę odpadów wielkogabarytowych. Jakież było ich zdziwienie, gdy przez kolejne dni gratów nikt nie odbierał…


KORONAWIRUS KRĄŻY

Po problemach koronawirusowych w szkołach średnich w Milówce i Żywcu, przyszedł niestety czas na szkoły podstawowe.


Grzegorz Puda ministrem rolnictwa

OBJĄŁ TEKĘ

Pochodzący z Bielska-Białej Grzegorz Puda (PiS) został oficjalnie ministrem rolnictwa i rozwoju wsi. Jednak wielu rolnikom się to nie spodobało.

 

 

 

 

 


Zaskakujące pismo w sprawie decyzji środowiskowych

TERMIN PRZESUNIĘTY

Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Katowicach postanowiła przedłużyć do 29 stycznia termin wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy instalacji na biomasę i odpady RDF, czyli na spalarnie/ciepłownie w dzielnicach Kabaty i Sporysz w Żywcu.


Drzewo spadło na ludzi

GROŹNIE POWIAŁO

Drzewo przewrócone silnym podmuchem wiatru padło na kobietę i mężczyznę przechodzących ulicą Spacerową w Międzybrodziu Żywieckim.


Węgierska Górka: rozbudowa kłuje w oczy

BUDUJĄ PAŁAC?

W centrum Węgierskiej Górki trwa rozbudowa Urzędu Gminy. Ale wielu mieszkańców żali się, że gmina zamiast zająć się ich problemami, buduje dla siebie pałac. Co na to władze gminy?


Przekształcenia niemożliwe

ZAGWOZDKA Z DZIAŁKAMI

Wielu mieszkańców gminy Radziechowy-Wieprz zwróciło się do Urzędu Gminy z pytaniami o możliwość przekształcenia swoich działek na budowlane. Okazuje się, że sprawa jest dość skomplikowana.


Kinga powalczy o mistrzostwa Europy

ZNÓW W KADRZE

Pochodząca z Pietrzykowic 23-letnia Kinga Szemik została powołana do reprezentacji Polski kobiet w piłce nożnej na dwa mecze eliminacji mistrzostw Europy.

 

 

 

 

 

 

 


GRZEGORZ GUZIK ZE ZŁOTEM!

Zawodnicy BLKS-u Żywiec rywalizowali w Mistrzostwach Polski w biathlonie letnim na nartorolkach w Dusznikach-Zdroju. W biegu pościgowym złoto wywalczył Grzegorz Guzik!


Z Jaworzynki do Rajczy

WĘDRÓWKA I ZABAWA

Ponad 100 uczestników wzięło udział w I Rajdzie Trzech Prezydentów, który wiódł z trójstyku granic w Jaworzynce do centrum Rajczy.

 

E-wydanie