Wydanie nr 41 z dnia 10.10.2019

Ujsoły: spłonął dom

STRACILI WSZYSTKO

Trzyosobowa rodzina z Ujsół w jednej chwili straciła dach nad głową. Ogień szybko zrujnował drewniany dom. Pogorzelcy znaleźli tymczasowe schronienie w ośrodku agroturystycznym.

 

 

 

 

 

 

 

 


Na budowę obejścia Węgierskiej Górki

KIEDY TA UMOWA?

Czy 30 listopada dojdzie w końcu do podpisania umowy na budowę odcinka drogi ekspresowej S1 Przybędza – Milówka, czyli obejścia Węgierskiej Górki? To data, która pojawiła się w raporcie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad „Program Budowy Dróg Krajowych”.


Ankiety nauczycieli podliczone

BĘDZIE STRAJK WŁOSKI

Do żywieckiego oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego trafiło około 370 ankiet z opiniami nauczycieli, które dotyczą kontynuacji i sposobu sporu płacowego z rządem.

 

 

 

 


Koszarawa znów uwzględniona

GAZOWY POWRÓT

Przed rokiem Polska Spółka Gazownictwa zapowiedziała, że przymierza się do budowy sieci gazowej z Żywca Sporysza do gmin Świnna, Jeleśnia i Koszarawa. Niestety, kilka miesięcy temu okazało się, że Koszarawa nie będzie uwzględniona. Mimo to wójt Czesław Majdak postanowił nie składać broni.


Gmina Rajcza: wojewoda sprawdza

ZAMIESZANIE WOKÓŁ RADNYCH

Służby wojewody śląskiego zainteresowały się dwoma radnymi gminy Rajcza: Dariuszem Płoskonką i Przemysławem Romankiem. W ich sprawie rozpoczęto „postępowanie wyjaśniające obawy o naruszenie zakazu przewidzianego w ustawie o samorządzie gminnym”.

 


Fizjoterapeuci wracają do pracy

BĘDĄ NEGOCJACJE

Rehabilitanci z Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Żywcu wrócili w tym tygodniu do pracy. Nie kończy to jednak ich batalii o lepsze płace.


Wieprz: zbudowali fundamenty i…

CO DALEJ Z PRZEDSZKOLEM?

Trzy miesiące temu dobiegły prace przy budowie fundamentów pod nową siedzibę przedszkola w Wieprzu. Na tym, jak na razie, inwestycję zakończono. Mieszkańcy zastanawiają się, co będzie dalej.

 

 

 

 


Żywiecki Klub Boules z tytułem mistrzowskim

ZNÓW NAJLEPSI!

Zawodnicy Żywieckiego Klubu Boules wygrali rywalizację w tegorocznej I lidze i sięgnęli po drużynowe mistrzostwo Polski!

 

 

 

 

 

E-wydanie