Wydanie nr 41 z dnia 11.10.2018

Żywiec: zaprószył ogień?

POŻAR W BLOKU

8 października w mieszkaniu na osiedlu 700-lecia w Żywcu wybuchł groźny pożar. Ogień trawił jeden z pokoi mieszkania na trzecim piętrze czteropiętrowego bloku, a ostatecznie zniszczył wszystkie pomieszczenia.

 

 

 

 


Wojewoda bierze się za pomnik, a…

BURMISTRZ MÓWI NIE!

Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach wszczął postępowanie w sprawie stwierdzenia, czy tak zwanej ustawie o dekomunizacji, i tym samym wyburzeniu, podlega pomnik upamiętniający żołnierzy wojska polskiego walczących na frontach II wojny światowej, stojący przy alei Wolności w Żywcu. Sytuacja mocno zdenerwowała burmistrza miasta Antoniego Szlagora.

 

 

 

 

 


Wdarła się na prywatną działkę

RZEKA PODMYWA I ZAGRAŻA

W Zarzeczu rzeka Żylica tak zmieniła koryto, że płynie przez środek prywatnej działki! Co więcej, woda podbiera brzegi i skarpy, co może grozić katastrofą! Niestety, odpowiedzialni za to urzędnicy Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie nic w tej sprawie nie robią!

 

 

 

 


Gmina Węgierska Górka: radni o alkoholu

GDZIE I KIEDY PIĆ ALBO NIE PIĆ?

Podczas ostatniej sesji w tej kadencji, sporo czasu zabrał radnym gminy Węgierska Górka… alkohol! Podejmowana uchwała „w sprawie odstępstw od zakazu spożywania napojów alkoholowych w miejscach publicznych” spowodowała dość długą dyskusję.


Gmina Jeleśnia: czym podpadli?

POŻEGNANIE Z URZĘDEM

Od 1 października Bronisław Jafernik i Beata Gołek-Kasprzak nie są już pracownikami Urzędu Gminy Jeleśnia. Czym podpadli nowym władzom gminy, które zmieniły się 22 stycznia tego roku?

 

 

 

 

 


Gilowice: miał być remont

CO ZE SKOCZNIAMI?

Niespełna rok temu wójt gminy Gilowice Leszek Frasunek zapowiadał, że w 2018 roku wyremontowane zostaną igelitowe skocznie narciarskie w Gilowicach. Tymczasem zupełnie nic się tu nie dzieje. Dlaczego?

 

 

 

 

 


Ślemień: czy ktoś ją zabezpieczy?

WYRWA SIĘ PANOSZY

W Ślemieniu od ponad roku kierowców i mieszkańców straszy dość niebezpieczna wyrwa w drodze powiatowej. Czy i kiedy zostanie naprawiona? Tym bardziej że gołym okiem widać, że coraz bardziej się powiększa.

 

 

 

 

 


Koniec sporu i dyskusji?

RONDA NAZWANE

Czy to już będzie koniec lokalnego sporu o nazwy rond w Żywcu? Radni miejscy podjęli uchwały o nadaniu nazw. Z postulatów, jakie składały środowiska PiS, spełnione zostało tylko jedno z ich dwóch życzeń.


WPISAĆ STRÓJ NA LISTĘ

Rozpoczęły się starania o wpisanie żywieckiego stroju mieszczańskiego na Krajową Listę Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego.

 

 

 

 

 

 


Rachowanie owiec i nie tylko

SÓL KICZORA SIĘ BAWIŁA!

Były owce, dobra muzyka, doskonała zabawa i wyśmienite smakołyki. Wszystko to podczas imprezy pasterskiej w Soli Kiczorze, którą połączono z grą terenową.

 

 

 

 

 


W Pucharze Narodów

JĘDRZEJ DRUGI

Zawodnik Żywieckiego Klubu Boules Jędrzej Śliż zajął drugie miejsce podczas Pucharu Narodów we Włoszech!

 

 

 

 

 

 

E-wydanie