Wydanie nr 41 z dnia 15.10.2020

 

Zakażenia w szkołach, chórze kościelnym, urzędzie i DPS-ie

KORONAWIRUS W OFENSYWIE

Wzrasta liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce i na Żywiecczyźnie. Na kwarantannę trafiło ostatnio sporo uczniów i ich rodziców z regionu.


Kościelne głośniki nie dają żyć ● proboszcz gotowy do dialogu

MSZA WE WŁASNYM OGRÓDKU

– Nieustannie słyszymy zawodzenie i śpiewy. Czuję się, jakby ktoś mi wrzeszczał nad głową, choć jestem we własnym ogrodzie – skarży się mieszkaniec Międzybrodzia Bialskiego. Zebrał podpisy mieszkańców i w sprawie kościelnych głośników zwrócił się do policji, sądu i kurii. Proboszcz twierdzi, że poszedł już na ustępstwa, głośniki grają ciszej i rzadziej, ale mieszkaniec jest zacietrzewiony i nieskory do kompromisu.

 

 

 

 

 


Cięcina: czy będzie opieka świetlicowa w SP nr 2?

BATALIA O DWIE GODZINY

Dzieci z oddziału „zerowego” w Szkole Podstawowej nr 2 w Cięcinie muszą być odbierane przez rodziców lub dziadków o 13.00. Części rodziców sprawia to spore problemy.


Wojewoda unieważnił – chcieli jego odwołania

RABAN O KARTĘ

Burzę wywołały nasze informacje o unieważnieniu przez wojewodę Jarosława Wieczorka uchwały o Samorządowej Karcie Praw Rodzin, podjętej przez radnych gminy Radziechowy-Wieprz.


Zagubieni w drodze na Babią

SZUKALI ICH CAŁĄ NOC

Zastępy ratowników szukały turystów, którzy podczas ulewy zgubili się w lesie, idąc z Pilska na Babią Górę. Ostatecznie piechurzy trafili do Przyborowa, ale poszukiwania… trwały nadal, bo długo nie dali znaku życia.


Ofiara księdza pisze do Watykanu

NADZIEJA W PAPIEŻU

Molestowany w dzieciństwie przez byłego proboszcza w Międzybrodziu Bialskim Janusz Szymik wysłał list do papieża Franciszka z prośbą o pomoc w rozprawieniu się z tuszowaniem pedofilii w polskim kościele.

 

 

 

 

 

 


Czy miejska pojedzie z Żywca do Gilowic?

BĘDĄ NEGOCJOWAĆ

Po tym jak Żywiec wypowiedział sześciu gminom umowy na świadczenie usług autobusów MZK, poszczególni włodarze będą negocjować nowe umowy. W gminie Gilowice chcą, aby autobusy linii nr 14 zostały przedłużone z Rychwałdu do Gilowic.


Podziękowania od organizatorki akcji, całus od Olusia

OCEAN WSPARCIA

– Z całego serca dziękuję wszystkim, którzy nie tylko finansowo, ale też w każdy inny sposób wsparli zbiórkę i bazarek na rzecz małego Olusia Ruczaja. Jesteście niesamowici! – mówi Anna Pawełek, organizatorka akcji charytatywnych dla 2,5-latka z Międzybrodzia Żywieckiego.

 

 

 

 

 

 

 


Odkrycie w Nadleśnictwie Ujsoły

NAJWYŻSZE ROŚNIE U NAS!

Niezwykły fakt odkryto na terenie Nadleśnictwa Ujsoły. Okazuje się, że jedna z rosnących na obszarze Glinki daglezji jest najwyższym drzewem w Polsce!

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Pierwszy fanklub Igi Świątek powstał w Żywcu!

JEJ TALENT DOSTRZEGŁ DAWNO

Polskę ogarnęła „Igomania”, co ma związek z fantastyczną grą i historyczną wygraną Igi Świątek w turnieju tenisa ziemnego French Open w Paryżu. Ale mało kto wie, że talent Igi Świątek już dawno dostrzegł Ksawery Ostrowski z Żywca, który cztery lata temu założył jej oficjalny fanklub w Polsce!

 

 

 


Lekkoatleci pokazali klasę

SZEŚĆ MEDALI!

Kolejne medale i znakomite wyniki z rekordami życiowymi odnotowali młodzi lekkoatleci z MKS-u Żywiec podczas Mistrzostw Śląska U12 i U14 w Chorzowie.

 

 

E-wydanie