Wydanie nr 42 z dnia 18.10.2018

Po tragicznym wypadku na Słowacji

DROGÓWKA UTEMPERUJE POLAKÓW?

Na Słowacji nie milkną echa makabrycznego wypadku drogowego, w którym z powodu szaleńczej jazdy trzech polskich kierowców zginął 57-letni Słowak. Na Słowacji, zwłaszcza w regionach pogranicznych z Żywiecczyzną, pojawia się coraz więcej krytycznych słów pod adresem polskich kierowców.

 


I po mercedesie

SPŁONĄŁ DOSZCZĘTNIE

Mercedes spłonął doszczętnie. Niewiele brakowało, by ogień przeniósł się na zabudowania. Do zdarzenia doszło przy ulicy Zielonej w Węgierskiej Górce.

 

 

 

 


Bank udzielił firmie z Kanady

JEST KREDYT NA SZPITAL!

Bank Gospodarstwa Krajowego udzielił 140 milionów złotych kredytu firmie InterHealth Canada na finansowanie budowy i wyposażenie powstającej nowej siedziby Szpitala Powiatowego w Żywcu.


Powiat żywiecki świętował jubileusz

20 LAT MINĘŁO

W sali koncertowej szkoły muzycznej w Żywcu uroczyście obchodzono jubileusz 20-lecia reaktywowania powiatu żywieckiego.


Gmina Ujsoły: małżonkowie-jubilaci

DIAMENTOWI I ZŁOCI

Aż 21 par małżeńskich z gminy Ujsoły miało powody do dumy. Małżonkowie świętowali nie tylko złote, ale i diamentowe gody.


Niepodległość po góralsku

100 METRÓW NA 100 LAT

W poniedziałek, 8 października, na Sumowej Grapie w Milówce rozwinięto 100-metrową polską flagę. Narodowy symbol rozwijali słynni muzycy. Akcja była sposobem uczczenia przypadającej w tym roku setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

 

 

 


Był film, jest książka

O PIERONKU NA PAPIERZE

W księgarniach ukazała się książka „Ojciec, czyli o Pieronku” autorstwa Szymona J. Wróbla, reżysera i dziennikarza z Jeleśni. To pokłosie jego filmu dokumentalnego o tym samym tytule, który przybliża postać pochodzącego z Radziechów biskupa Tadeusza Pieronka.

 

 


Puchar Polski dla GKS-u Radziechowy-Wieprz

DOMINACJA „FIODORÓW”

Po raz szósty w swojej historii, a piąty z rzędu, drużyna GKS-u Radziechowy-Wieprz sięgnęła po Puchar Polski w piłce nożnej na szczeblu podokręgu Żywiec. Popularne „Fiodory” otrzymały również specjalny puchar od „Żywieckiej Kroniki Beskidzkiej”!

E-wydanie