Wydanie nr 42 z dnia 22.10.2020

Czerwona Żywiecczyzna

ZAKAŻEŃ PRZYBYWA

W ubiegłym tygodniu na Żywiecczyźnie odnotowano rekordowe liczby zakażeń koronawirusem i niestety dwa zgony – w gminach Łękawica i Węgierska Górka. Rosnące od dwóch tygodni liczby zakażonych spowodowały, że powiat żywiecki znalazł się w tak zwanej strefie czerwonej z nowymi rygorystycznymi obostrzeniami.


Kamesznica: trudna sytuacja w DPS-ie

WALCZĄ Z WIRUSEM

Aż u 67 pensjonariuszy i pracowników Placówki Całodobowej Opieki Domu Opieki im. Jana Pawła II w Kamesznicy potwierdzono zakażenie koronawirusem. Jednak, jak podkreśla dyrekcja, sytuacja jest pod ścisłą kontrolą.


Jeleśnia: handel kontra aquapark

CZY TARGOWISKO POWRÓCI?

Stanisław Kurzyk z Sopotni Małej wystąpił publicznie z wnioskiem o reaktywowanie placu targowego w Jeleśni, gdzie można byłoby sprzedawać między innymi produkty rolne. Ale nie wszystkim przypadło to do gustu, bo są pomysły, aby na placu targowym wybudować mały aquapark lub basen.


Senior stracił oszczędności

NACIĄGACZE UDERZYLI

Oszuści specjalizujący się w metodzie na członka rodziny przypuścili kolejny atak na Żywiecczyźnie. W środę, 14 października, aż siedmiu seniorów, mieszkańców Okrajnika, Leśnej, Krzyżowej i Nieledwi, odebrało podejrzane telefony. Niestety, w jednym wypadku naciągacze osiągnęli sukces.


Zagrodzili teren przy PCPR

I JAK TU TERAZ PARKOWAĆ?

Przed kilkoma tygodniami zagrodzony został teren przy budynku Starostwa Powiatowego w Żywcu przy ulicy Słonki w dzielnicy Zabłocie. Mieszkańców zirytowała ta sytuacja, bo w budynku mieści się między innymi Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie. Dlaczego utrudniono życie mieszkańcom?


NOWY PREZES

Paweł Wiśniowski został nowym prezesem zarządu Stowarzyszenia Przedsiębiorców Ziemi Żywieckiej w Żywcu.

 

 

 

 

 

 

 


Przeładowane i szybkie

STRACH PRZED CIĘŻARÓWKAMI

Część mieszkańców Zwardonia i Soli Kiczory skarży się na samochody ciężarowe wożące drzewo, które ich zdaniem są przeładowane i stwarzają spore zagrożenie dla pieszych i rowerzystów na tamtejszych drogach.


Urzędnicy i policjanci rozkładają ręce

SAMOCHÓD ŚMIETNIK

Od kilku miesięcy w centrum Rajczy stoi porzucony ford focus. Niestety, autem zajęli się wandale, którzy rozbili szyby przednią i boczną, a wewnątrz pojazdu urządzili śmietnisko, głównie z puszek po piwie.


Oświadczenie majątkowe byłego prezesa Beskidu z poślizgiem

SPÓŹNIENIE BEZ KARY

O miesiąc ze złożeniem swojego oświadczenia majątkowego spóźnił się były prezes spółki Beskid Żywiec Krzysztof Droń. Jednak, na jego szczęście, nie będzie miał z tego powodu nieprzyjemności.


Juszczyna: brudna elewacja Domu Ludowego

PYTANIA O REMONT

O wykonanie nowej elewacji Domu Ludowego w Juszczynie dopomina się wiceprzewodniczący Rady Gminy Radziechowy-Wieprz Damian Dudys. Czy jest na to szansa?


Sowa, serce, pióro, lipa

MURAL PEŁEN SYMBOLI

Drugi lipowski mural jest już gotowy. Dzieło, namalowane na ścianie Centrum Aktywności Społecznej w Twardorzeczce, przedstawia ludową papierową wycinankę na soczyście zielonym tle. W całość wpisane jest kilka symboli.


Po letnich mistrzostwach Polski w Szczyrku

SZCZEPAN ZE ZŁOTEM!

Pochodzący z Juszczyny Szczepan Kupczak został letnim mistrzem Polski w kombinacji norweskiej w Szczyrku!


Zabrakło kropeczki nad „i”

8,5 SEKUNDY DO PODIUM

Niewiele brakowało, aby pochodzący z Żywca kierowca rajdowy Kacper Wróblewski zajął trzecie miejsce w 48. Rajdzie Świdnickim.

 

 

E-wydanie