Wydanie nr 43 z dnia 24.10.2019

Burmistrz zawiadamia prokuraturę

WOJNA O ANKIETĘ

W ostatnich dniach jeszcze bardziej zaognił się konflikt pomiędzy burmistrzem Żywca Antonim Szlagorem a starostą Andrzejem Kalatą. Burmistrz złożył nawet zawiadomienie do Prokuratury Rejonowej w Żywcu o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez urzędników Starostwa Powiatowego, bo jego zdaniem mogło dojść do wywierania wpływu na czynności urzędowe!


Pracownicy z opóźnionymi wypłatami, pośrednik milczy

NIEWIDZIALNI

Duża liczba Ukraińców, pracujących w całym regionie w największych znanych firmach, otrzymuje wypłaty ze znacznym opóźnieniem. Nie starcza im nawet na jedzenie. W końcu powiedzieli „dość” i przypuścili szturm na pracodawcę – spółkę ASR z Jaworza. Pod takim naciskiem otrzymali pieniądze w gotówce, ale nikt nie wie, co będzie dalej.

 


Plany budowy ciepłowni/spalarni zaniechane, ale…

WNIOSKÓW NIE WYCOFALI

Przed tygodniem Jerzy Kliś, nowy prezes spółki Beskid Żywiec, poinformował „Kronikę”, że zaniechano planów budowy instalacji ciepłowni na biomasę i paliwo alternatywne RDF. Mimo to spółka nie wycofała swoich wniosków z Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Katowicach o wydanie opinii, w formie decyzji, w kwestii budowy instalacji.


Laliki: zginęła kobieta

DRAMAT NA EKSPRESÓWCE

80-letnia pasażerka zginęła na miejscu, gdy osobówka wbiła się w tył dostawczaka. Do dramatu mieszkańców Otwocka doszło we wtorek, 22 października o 14.20, na drodze ekspresowej S1 w Lalikach.

 

 

 


Kto najlepszy w powiecie i gminach?

POWYBORCZE REMANENTY

Powoli opadają emocje związane z ostatnimi wyborami do Sejmu i Senatu. Teraz przyszedł czas na spokojną analizę sukcesów i porażek. „Kronika” sprawdziła, jak nowo wybrani posłowie wypadli w poszczególnych gminach powiatu żywieckiego oraz jakie wyniki uzyskali kandydaci pochodzący z Żywiecczyzny.


Fizjoterapeuci w sporze zbiorowym

MEDIATOR POMOŻE?

Trwa spór zbiorowy pomiędzy dyrekcją Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Żywcu a ponad 30 rehabilitantami z koła terenowego w Żywcu Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników Fizjoterapii. W najbliższym czasie nić porozumienia pomiędzy nimi będzie próbował znaleźć mediator.


Czernichów: w rocznicę Powstań Śląskich

SETKA LIP

W gminie Czernichów posadzono sto młodych lip. Ostatnia znalazła się w ziemi w sobotę, 19 października. Gmina i jej mieszkańcy chcieli w ten sposób włączyć się w obchody rocznicowe związane ze 100-leciem Powstań Śląskich i uczcić przynależność gminy do województwa śląskiego.

 

 

 


Burmistrz zdecydował

IMPREZY BEZ FAJERWERKÓW

W grudniu ubiegłego roku burmistrz Żywca Antoni Szlagor zdradził „Kronice”, że zastanawia się, czy w przyszłości pokazy sztucznych ogni nie zastąpić pokazami laserowymi. Teraz podjął decyzję w tej sprawie.


Koszarawa: znów szukają dyrektora GOK-u

DO CZTERECH RAZY SZTUKA?

Czy w grudniu poznamy w końcu ostatecznego dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Koszarawie? Władze gminy ogłosiły niedawno kolejny konkurs na to stanowisko.


W GKS-ie Radziechowy-Wieprz

NOWY TRENER

Do zmiany trenera doszło w IV-ligowym GKS-ie Radziechowy-Wieprz. Nowym szkoleniowcem został doskonale znany w środowisku piłkarskim Żywiecczyzny Robert Sołtysek.

 

 

 

 

E-wydanie