Wydanie nr 43 z dnia 29.10.2020

 

Gilowice, Ujsoły: dwa dramaty

CZARNY CZWARTEK

22 października okazał się prawdziwym czarnym czwartkiem. Tego dnia na żywieckich drogach zginęły dwie osoby, a wkrótce, już w szpitalu, zmarło dziecko.


Wybuch w Lalikach, pożar w Międzybrodziu Żywieckim

GAZOWE AKCJE

Prace związane z montażem grzewczego pieca gazowego w jednym z domów w Lalikach Kotłówce skończyły się wybuchem. Natomiast w Międzybrodziu Żywieckim doszło do pożaru butli z gazem w budynku mieszkalnym przy ulicy Górskiej.


W Szpitalu Żywiec oddział „covidowy”

CORAZ GORZEJ

Z dnia na dzień w Polsce i na Żywiecczyźnie przybywa zakażonych koronawirusem. W naszym powiecie przez tydzień przybyło w sumie ponad 300 chorych.


Banery w pobliżu domów ministra i posła

ROLNICY WŚCIEKLI

Sprzeciwiający się zapisom w projekcie tzw. ustawy „piątka dla zwierząt” działacze z Agrounii pojawili się w naszym regionie, wieszając banery w pobliżu domów ministra rolnictwa i rozwoju wsi Grzegorza Pudy oraz posła Kazimierza Matusznego.

 

 

 


Powroty, odwołania, przetasowania

GIERKI W JELEŚNI

Coraz trudniej połapać się w sytuacji politycznej wśród radnych gminy Jeleśnia – kto z kim, a kto przeciwko komu… Po raz kolejny w tym roku doszło do zmian, i to zaskakujących, w szefowaniu komisji.


Lekarze nie chcą do nowego pracodawcy

OBAWY O PRZYCHODNIE

Sporo głosów niepokoju i obaw płynie od mieszkańców gmin Gilowice, Koszarawa, Łękawica i Ślemień. Chodzi o przyszłość ośrodków zdrowia.


CO Z POGOTOWIEM?

W sierpniu i wrześniu głośno było o protestach pracowników pogotowia ratunkowego w Żywcu przeciwko tworzeniu spółki Żywiec Ambulans Serwis. Tymczasem w ostatnich tygodniach o przyszłości pogotowia zrobiło się cicho…


Odeszli od nas

PŁOMYKI PAMIĘCI

Tradycyjnie przed dniem Wszystkich Świętych wspominamy tych, którzy zmarli w minionym roku, a którzy zasłużyli się dla Żywiecczyzny. Dziękujemy, że działaliście dla naszego regionu! Pamiętamy o Was.

 

 

 

 

 

 

 


Nie liczył godzin poświęconych dla innych

POŻEGNANIE PRZEWODNICZĄCEGO

W wieku 47 lat zmarł przewodniczący Rady Gminy Ujsoły Zdzisław Krawiec. – Z troską o dobro wspólne łączył swoje pasje sportowe, będąc przez wiele lat cenionym trenerem naszego klubu piłkarskiego LKS Muńcuł Ujsoły – podkreśla wójt Tadeusz Piętka.

 

 

 

 

 

 


Radni powiatowi odrzucili petycje, ale…

ZAMIAST KARTY STANOWISKO

Radni Powiatu Żywieckiego odrzucili dwie petycje w sprawie przyjęcia Samorządowej Karty Praw Rodzin. W zamian przyjęli stanowisko w sprawie znaczenia i roli rodziny w społeczeństwie.


WESOŁE RYMOWANKI O ZWIERZĘTACH

Dominika Tomaszek-Semik, mieszkanka gminy Lipowa i pracownica miejscowego Urzędu Gminy, wydała książeczkę z wierszami dla dzieci „Wesołe rymowanki na wieczory i poranki”. – Mam nadzieję, że zostanie pozytywnie przyjęta przez najmłodszych czytelników – mówi autorka.


Po Mistrzostwach Polski LZS

KAROL Z BRĄZEM!

Jest się z czego cieszyć! Karol Kufel wrócił z brązowym medalem Mistrzostw Polski LZS w tenisie stołowym w kategorii młodzików!

 

 

E-wydanie