Wydanie nr 44 z dnia 30.10.2019

PŁOMYKI PAMIĘCI

W ciągu minionego roku Żywiecczyzna pożegnała wielu wybitnych ludzi. Odeszli na zawsze, zostawiając w smutku nie tylko rodziny, ale i rzeszę przyjaciół. W okresie dnia Wszystkich Świętych zapalamy im symboliczne płomyki pamięci.

 

 


Dyrektor bije na alarm: – Podwyżki pensji mogą nas dobić!

SZPITALNY DRAMAT

Od stycznia 2020 roku wzrośnie w Polsce płaca minimalna – z 2250 zł do 2600 zł brutto. Dyrektor Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Żywcu Antoni Juraszek nie ukrywa, że jeszcze bardziej dobije to szpital, który już jest w bardzo trudnej sytuacji finansowej.


Jeleśnia: nowy prezes, nowa rada

ZMIANY W ZGK

Do dość szybkiej zmiany prezesa i całego składu Rady Nadzorczej doszło w spółce Zakład Gospodarki Komunalnej Jeleśnia.

 

 

 

 


Gmina Rajcza: ogłosili konkurs

SEKRETARZ NA GODZINĘ

Wójt gminy Rajcza Zbigniew Paciorek ogłosił nabór na stanowisko sekretarza gminy. Jak się okazuje, miałby on pracować na zaledwie 1/8 etatu.


Gmina Ślemień: marszałek potwierdza

PÓŁ MILIONA DO ZWROTU

Zarząd Województwa Śląskiego podtrzymał swoją decyzję, by gmina Ślemień zwróciła ponad pół miliona unijnej dotacji. Co na to gminne władze?


Ujsoły: małżeńskie jubileusze

RAZEM OD LAT

Dwanaście par małżeńskich z gminy Ujsoły świętowało jubileusz. Były to nie tylko złote, ale i diamentowe, a nawet żelazne gody!


Koszarawa bez transmisji obrad

CZY SESJA BYŁA LEGALNA?

Od obecnej kadencji samorządowej istnieje obowiązek telewizyjnej transmisji w internecie na żywo obrad sesji rad gminnych, miejskich, powiatowych i wojewódzkich. Tymczasem końcem września nie było transmisji obrad Rady Gminy Koszarawa. Pojawiły się zatem wątpliwości, czy taka sesja była legalna.


ZMIANA W MITECHU

Maciej Wejner z Krakowa został nowym szkoleniowcem Mitechu Żywiec, czyli kobiecej drużyny piłki nożnej grającej w Ekstralidze.

 

 

 

E-wydanie