Wydanie nr 44 z dnia 31.10.2018

Fatalne wyprzedzanie

ŚMIERĆ NA EKSPRESÓWCE

Do dramatu doszło na drodze ekspresowej S1. Jedna osoba zginęła, a trzy zostały ranne po koszmarnej „czołówce”. Wszystko wskazuje na to, że to skutek fatalnej decyzji kierowcy wyprzedzającego w skrajnie trudnych warunkach pogodowych.

 

 


Bracia muzycy kontra wójt Milówki

WOJNA O GOLCÓWKĘ

Sławni muzycy – bracia Łukasz i Paweł Golcowie – zarzucili wójtowi gminy Milówka Robertowi Piętce, że wstrzymał ich inwestycję, która miała być atrakcją przyciągającą turystów. Włodarz odpiera zarzuty.

 

 

 


Kolejny krok do obejścia Węgierskiej Górki

OFERTA WYBRANA

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wybrała ofertę firmy z Włoch na zaprojektowanie i wybudowanie odcinka drogi ekspresowej S1 Przybędza – Milówka, czyli tak zwanego obejścia Węgierskiej Górki! Ale na podpisanie umowy przyjdzie poczekać jeszcze kilka miesięcy.


POWYBORCZE REMANENTY

Ostatnie wybory samorządowe obfitują na Żywiecczyźnie w wiele zaskoczeń i niespodzianek, a także rekordów. W liczbie zebranych głosów do Rady Powiatu rekord „wyśrubował” obecny starosta Andrzej Kalata.

 

 

 

 


Kto ma szansę, kto poczeka

GAZOWE ZAMIARY

Jesienne chłody i zbliżająca się zima sprawiają, że powraca temat smogu na Żywiecczyźnie. Przy okazji rodzi się wiele pytań o rozbudowę sieci gazowej w powiecie.

 

 

 

 


Odeszli w minionym roku

PŁOMYKI PAMIĘCI

Jeszcze ponad rok temu byli z nami. Rozmawiali, śmiali się i niezwykle prężnie działali. Ale w ciągu minionego roku odeszli na zawsze. W okresie dnia Wszystkich Świętych „Żywiecka Kronika Beskidzka” zapala im symboliczne płomyki pamięci.


W Grand Prix Polski

DEBIUT KAROLA

10-letni Karol Kufel, jako jedyny zawodnik LITS Meble Anders Żywiec, zagrał w I Grand Prix Polski w Tenisie Stołowym Żaków w Zielonej Górze.

 

 

 

 


Gmina Rajcza: razem od 50 lat

ZŁOCI MAŁŻONKOWIE

23 pary małżeńskie z gminy Rajcza świętowały jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego, czyli złote gody.

E-wydanie