Wydanie nr 44 z dnia 5.11.2020

 

„ŻYWIECKA KRONIKA BESKIDZKA” – WEWNĄTRZ NUMERU „KRONIKI BESKIDZKIEJ”!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Zmarłym pacjentom, lekarzom, choremu systemowi

ZNICZE W PROTEŚCIE

Przy trzech przychodniach spółki Zakład Opieki Zdrowotnej „Medyk” – w Milówce, Węgierskiej Górce i Żywcu – pojawiły się chryzantemy i znicze. W ten sposób medycy uczcili pamięć zmarłych, wsparli przedsiębiorców oraz zaprotestowali.


REKORDY ZAKAŻEŃ

W ciągu minionego tygodnia na Żywiecczyźnie odnotowano 850 nowych zakażeń koronawirusem i cztery przypadki śmiertelne. Liczba chorych wzrasta lawinowo. Nic dziwnego, że w kilka dni wypełnił się całkowicie ponad 30-osobowy oddział covidowy w nowym Szpitalu Żywiec.


Spacer z happeningiem i tańcem

TRZECIA DEMONSTRACJA

Trzeci protest kobiet w Żywcu – z 28 października – różnił się od dwóch przeprowadzonych wcześniej.


Niespodziewane przenosiny „serducha”

PUNKTEM ZAPALNYM LOGO

W pierwszej połowie października na placu 400-lecia wsi Sienna stanęło „serducho pomocy”. Niedługo po tym zmieniło lokalizację. Teraz stoi obok Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Żywcu. Poszło o logo.


Pielęgniarka, ratownik, strażak, radny…

TO NIE TAK MIAŁO BYĆ

W ostatnich dniach Żywiecczyzna pożegnała kilka zasłużonych osób: Barbarę Tyc – pielęgniarkę oraz fundatorkę Domu Pomocy Społecznej w Kamesznicy, Tomasza Napiórkowskiego – 46-letniego ratownika medycznego z Lalik, Stanisława Byrtka – prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej Pewel Wielka oraz Zbigniewa Kośniewskiego z Soli – radnego gminy Rajcza. Cześć ich pamięci!


Laliki: konflikt między matką a dyrekcją szkoły

KARA ZA CHORE DZIECKO?

Do sporej awantury doszło w Szkole Podstawowej w Lalikach, jeszcze przed ostatnim wprowadzeniem nauki zdalnej. Pojawiła się tam zdenerwowana matka dwóch córek, do której dyrektor placówki przesłała pisemne wezwanie z informacją, iż dwie uczennice nie przychodzą do szkoły i kobieta może się liczyć z koniecznością zapłacenia kary do 5 tysięcy złotych…


Do nowego szpitala tylko „dwójka”

KRUCHO Z DOJAZDEM

Mimo wielu zapewnień i deklaracji starosty i burmistrza, nadal krucho jest z dojazdem komunikacją autobusową do nowego Szpitala Żywiec.


Gmina Ujsoły uzyskała wyłączność

HUDY SĄ NASZE!

Władze gminy Ujsoły poinformowały o opatentowaniu Wawrzyńcowych Hud. Sytuacja ta może wywołać nieco dyskusji, a może nawet spór z sąsiednią Rajczą.


Konkurs na pasiekę roku rozstrzygnięty

JURORZY PRZY ULACH

W Żywcu rozstrzygnięto konkurs Pasieka Roku 2020 Powiatu Żywieckiego.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

E-wydanie