Wydanie nr 45 z dnia 12.11.2020

 

„ŻYWIECKA KRONIKA BESKIDZKA” – WEWNĄTRZ „KRONIKI BESKIDZKIEJ”!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Marszałek wzywa do oddania 3 milionów!

CZY ŚLEMIEŃ ZBANKRUTUJE?

Zarząd Województwa Śląskiego wezwał gminę Ślemień do zwrotu ponad 3 milionów złotych unijnej dotacji wraz z odsetkami! Czy kwota taka może doprowadzić do bankructwa gminy Ślemień? Czy samorządowcy zamierzają podjąć kolejną sądową walkę?


Coraz więcej chorych ● Przedszkole zamknięte

BRAKUJE LEKARZY

Coraz bardziej zatrważające są statystyki nowych zakażeń koronawirusem na Żywiecczyźnie. W ciągu tygodnia kolejne zachorowania potwierdzono u ponad 770 osób! Wzrosła też liczba zmarłych – do 56.


Drogowy pasztet w dolinie Danielki

TU KOŃCZY SIĘ ASFALT…

Wiele osób jadących samochodem malowniczą doliną Danielki od Ujsół w stronę przysiółka Młada Hora dziwi się, że po czterech kilometrach nagle kończy się dobra droga asfaltowa. Przez następny kilometr jezdnia usiana jest dziurami. Zdziwienie jest jeszcze większe, gdy okazuje się, że potem nawierzchnia znowu jest idealna. O co w tym chodzi?


Dlaczego nie zgłoszono uczniów?

PRZEOCZONE STYPENDIA

W środowisku szkolnym wiele dyskusji i kontrowersji wzbudziła sprawa stypendiów województwa śląskiego dla uczniów. Choć w powiecie żywieckim jest wielu uczniów spełniających kryteria do otrzymania stypendium, nie zostali oni do niego zgłoszeni…


Cięcina: czy ktoś go wyremontuje?

DWORZEC-RUINA

Mieszkańcy Cięciny z żalem wskazują na budynek przystanku kolejowego, który popada w coraz większą ruinę.


Kamesznica postawiła na swoim

MASZTU NIE BĘDZIE

Po kilku tygodniach stanowczych protestów mieszkańców Kamesznicy inwestor wycofał się z planów budowy stacji bazowej telefonii komórkowej!


Milówka: ryzyko przy stacji

CHODNIK WSTYDU

Potłuczenie, poobijanie, skręcenie czy złamanie grozi pasażerom, którzy korzystają z usług kolejowych na stacji Milówka…


Komunikacyjny klops na Żywiecczyźnie

SIĘGNĄ PO DOTACJĘ?

Pod koniec października doszło do spotkania części samorządowców z grupą przewoźników w sprawie przyszłości połączeń autobusowych w powiecie żywieckim.


Radość strażaków

NOWY WÓZ W OCZKOWIE

Po latach oczekiwań i starań, do jednostki OSP Żywiec Oczków trafił wreszcie nowy samochód strażacki!

 

 

E-wydanie