Wydanie nr 45 z dnia 7.11.2019

Kocierz Moszczanicki: Nikodem w szponach choroby

OSTATNIA NADZIEJA

Nikoś Piątek z Kocierza Moszczanickiego jest wcześniakiem. Kiedy się urodził, nic nie wskazywało na to, że wkrótce będzie bardzo chory. Dzisiaj chłopiec ma 26 miesięcy i cierpi na lekooporną padaczkę oraz postępujący zanik kory mózgowej. Zdesperowani rodzice chcą poddać syna terapii komórkami macierzystymi.

 

 

 

 

 

 


Gmina Węgierska Górka: mimo kontrowersji

DOŁOŻYLI SOBIE

O 300 zł miesięcznie podwyższyli swoje diety radni gminy Węgierska Górka. Stało się tak pomimo głosów sprzeciwu części radnych i kontrowersji wśród mieszkańców. Sama sołtys Węgierskiej Górki Maria Kocoń nie kryła, że jest zbulwersowana, iż radnym tak bardzo zależy na pieniądzach.


Pewel Wielka: uratowane koty i…

ZRUJNOWANA KUCHNIA

Kuchnia wraz z wyposażeniem spłonęła doszczętnie, a płomienie zrujnowały także część salonu drewnianego domu. Do pożaru doszło w Pewli Wielkiej.

 

 

 

 

 

 

 


Śmierć w oczku wodnym

TRAGEDIA W ŁYSINIE

Pomimo szybkiej pomocy lekarskiej, nie udało się uratować 68-letniego mężczyzny, którego znaleziono w przydomowym oczku wodnym w Łysinie.


Przyborów z powtórką wyborów?

LUDZIE LISTY PISZĄ

Grupa mieszkańców Przyborowa chce powtórzenia wyborów do miejscowej Rady Sołeckiej. Ich zdaniem, wybrano więcej członków rady niż przewiduje statut tego sołectwa. Inna grupa mieszkańców twierdzi, że podczas zebrania wiejskiego w głosowaniu brała udział nieuprawniona osoba.


UDANA KWESTA

13 916 zł – to kwota, jaką udało się zebrać podczas tegorocznej kwesty na rzecz ratowania zabytkowego cmentarza obok kościoła św. Marka przy ulicy Sienkiewicza w Żywcu.

 

 

 

 


Chcemy być służbą zdrowia, a nie służącymi!

DIAGNOŚCI CHCĄ PODWYŻEK

W Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Żywcu o podwyżki upominają się już nie tylko fizjoterapeuci, ale i diagności.


Dobra passa pięściarzy

KEWIN Z BRĄZEM

Świetnie spisał się Kewin Gibas z TS Czarni-Góral Żywiec podczas Pucharu Polski Juniorów w Boksie w Poznaniu. Wywalczył brązowy medal.

 

 

 

 

 

 

 


MŁODA RADA PO NOWEMU

Po raz 36. odbyło się posiedzenie Młodzieżowej Rady Miejskiej w Żywcu. Jak podkreśla burmistrz Antoni Szlagor, to wyjątkowa rada, bo w jej składzie nie ma już uczniów gimnazjów, które zostały zlikwidowane.

E-wydanie