Wydanie nr 45 z dnia 8.11.2018

Brawurowa ucieczka, poszkodowany policjant

DROGOWY BANDYTA

Jak szaleniec zachowywał się 40-letni kierowca audi – mieszkaniec powiatu wadowickiego, który – po rozpoczęciu pościgu w Bielsku-Białej – został zatrzymany dopiero na zjeździe z ekspresówki w Przybędzy.

 

 

 

 

 


Żywiec ma zagwozdkę

WOJEWODA CHCE 730 TYSIĘCY

Niemały problem mają władze miejskie Żywca. Wojewoda śląski Jarosław Wieczorek chce, aby miasto zwróciło prawie 730 tysięcy złotych dotacji przeznaczonej na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Dlaczego?


Gmina Czernichów: po drugiej turze

JEST NOWA PANI WÓJT

O blisko 800 głosów więcej od Marka Szlagora uzyskała w drugiej turze wyborów na wójta gminy Czernichów Barbara Kos-Harat i to ona będzie rządzić tą gminą przez najbliższe pięć lat.

 

 

 

 


Nietypowy strajk

POLICJANCI NA L4

Policjanci masowo zaczęli brać zwolnienia lekarskie. W tym tempie niedługo co drugi policjant z żywieckiego garnizonu będzie na chorobowym!

 

 

 

 

 


Prąd mocno w górę

ZGASZĄ LATARNIE?

Czy mieszkańcy Żywca będą wkrótce musieli zaopatrzyć się w latarki, aby pospacerować po mieście wieczorową porą? Niewykluczone, bo w poszukiwaniu oszczędności władze miejskie rozważają zgaszenie części latarni ulicznych!


Sól Kiczora: mają wymarzoną wiatę, ale…

UKRADLI IM DYBY

Przy świetlicy środowiskowej w Soli Kiczorze powstała sporych rozmiarów wiata do spotkań i imprez plenerowych. Dla miejscowych to ogromne wydarzenie. Niestety, pełną radość zmącili złodzieje.

 

 

 

 

 

 


Skonfliktowani rodzice i…

WALKA O DZIECI

Wbrew decyzji sądu, matka w dramatycznych okolicznościach wywiozła swoje dzieci z Żywca do Rzeszowa. Przekonuje, że musiała uciekać, bo w domu czuła się więziona i gnębiona, a w prokuraturze złożyła zawiadomienie o gwałcie. Jej były mąż mówi wprost o porwaniu dzieci i przed sądem domaga się ich powrotu do rodzinnego domu.

 

 


Zarybianie po pożarze

CHLUP DO SOŁY!

Około 10 tysięcy małych pstrągów potokowych trafiło w ubiegłym tygodniu do Soły w Żywcu. Zarybianie przeprowadził Zarząd Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego Bielsko-Biała.

 

 

 

 

 


Edward Dudek po raz dwusetny!

DWA MARATONY I RAJD

Ponad trzystu zawodników stanęło na starcie 11. Maratonu Beskidy, który odbył się w Radziechowach i okolicy. Inni mieli okazję rywalizować w 4. Górskich Mistrzostwach Polski w Maratonie Górskim Nordic Walking oraz Rajdzie Nordic Walking.

 

 

 

 


Gmina Lipowa: małżonkowie-jubilaci

ZŁOCI I DIAMENTOWI

15 par z gminy Lipowa obchodziło złote gody, czyli 50. rocznicę zawarcia związku małżeńskiego. Natomiast 7 małżeństw obchodziło 60. rocznicę ślubu, czyli diamentowe gody.

E-wydanie