Wydanie nr 46 z dnia 14.11.2019

● Starosta: kłamstwo, kłamstwo, kłamstwo
● Burmistrz: postawa „trybuna ludowego”

LECĄ ISKRY O SPALARNIE

Do granic wytrzymałości wzrosło w ubiegłym tygodniu napięcie na linii starosta Andrzej Kalata – burmistrz Żywca Antoni Szlagor. Chodzi o wojenkę dotyczącą sprawy budowy ciepłowni/spalarni. Starosta powiedział, że nie da się zastraszyć metodami gangsterskimi i esbeckimi. Z kolei burmistrz stwierdził, że starosta przybrał postawę „trybuna ludowego”.


Hala Boracza: złodzieje w schronisku

UKRADLI BUTY I PLECAK

To nie był miły poranek dla turystów spędzających czas w Schronisku PTTK na Hali Boraczej w Beskidzie Żywieckim. Zostali okradzeni. Zniknęły trzy pary butów i plecak. jego zawartość znaleziono później porzuconą obok drogi…

 

 

 


Zmiana w Związku Międzygminnym ds. Ekologii

POWRÓT ŚWINNEJ

Po ponad 15 latach gmina Świnna wraca do Związku Międzygminnego ds. Ekologii w Żywcu. Skąd taka decyzja samorządowców tej gminy?


Żywczanki zmagania z codziennością

KARANA ZA SAMODZIELNOŚĆ

Małgorzata Piróg z Żywca jest osobą niepełnosprawną, mimo to chce pozostać samodzielna. Jednak przepisy są tak skonstruowane, że zamiast wspierać ją w tych dążeniach, podcinają jej skrzydła.

 

 

 

 


Od stycznia w autobusach MZK

DROŻSZE BILETY

W ostatnich miesiącach mieszkańców miasta dotknęły podwyżki za dostarczanie wody, odbiór ścieków, a część żywczan za dostarczanie ciepła. Od stycznia wzrosną stawki podatku od nieruchomości oraz opłat za odbiór śmieci. Ale to jeszcze nie koniec, gdyż trwa dyskusja na temat wysokości podwyżki za bilety w autobusach MZK Żywiec.


Miesiąc po podpisaniu umowy na obejście

KIEDY ZACZNĄ BUDOWAĆ?

Minął miesiąc od podpisania umowy na budowę 8,5-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S1 Przybędza – Milówka, czyli obejścia Węgierskiej Górki. Część mieszkańców zastanawia się, kiedy w końcu będzie widać pierwsze prace budowlane. Jak się okazuje, najwcześniej za… pół roku! Dlaczego?


W 101. rocznicę odzyskania niepodległości

ŻYWIECCZYZNA ŚWIĘTOWAŁA

Koncerty, przedstawienia, uroczyste akademie i obchody połączone ze składaniem kwiatów i wiązanek pod pomnikami i obeliskami. Tak w wielkim skrócie wyglądały na Żywiecczyźnie uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości.


Chcą powołać nową spółkę

URATOWAĆ POGOTOWIE

Władze powiatu żywieckiego rozważają powołanie spółki, która zajmie się prowadzeniem pogotowia ratunkowego.


BLKS po letnim Pucharze Polski

TRZY ZŁOTA!

Polski Związek Biathlonu podsumował generalną klasyfikację letniego Pucharu Polski za 2019 rok. Zawodnicy BLKS-u Żywiec mają się czym pochwalić, bo indywidualnie wygrali w aż trzech kategoriach! Wśród młodziczek złoto zdobyła Martyna Lichosyt (na zdjęciu).

 

 

 

E-wydanie