Wydanie nr 46 z dnia 15.11.2018

Laliki: trzygodzinna akcja

SPŁONĄŁ DOMEK

Strażacy nie byli w stanie uratować domku letniskowego, bo pożar był już zbyt rozwinięty. Ze środka zdołali jednak wynieść butlę z gazem, co zapobiegło wybuchowi.

 

 

 

 


Policjanci postawili na swoim

WRÓCILI DO ZDROWIA

Zakończył się policyjny protest. W jego szczytowym okresie na zwolnieniach lekarskich było aż 51 procent policjantów z powiatu żywieckiego.


Żywiecczyzna pamięta

40 LAT OD KATASTROFY

15 listopada mija 40 lat od katastrofy autobusowej w Wilczym Jarze w Żywcu Oczkowie. Zginęło wtedy aż 30 osób. Wypadek ten uważany jest za drugi największy autobusowy w powojennej historii Polski.

 

 

 

 


Po przegranych wyborach

CO ZROBIĄ WÓJTOWIE?

Po ostatnich wyborach samorządowych, na Żywiecczyźnie doszło do zmiany wójtów w czterech gminach. W Czernichowie było to wiadome jeszcze przed wyborami, bo dotychczasowy włodarz nie kandydował. Przed pozostałą trójką przegranych powstał teraz życiowy dylemat – co dalej?


Turystyczne certyfikaty

GODNI POLECENIA!

Prestiżowy tytuł „Organizator Godny Polecenia” otrzymały Koło Przewodników Beskidzkich i Terenowych przy Oddziale Babiogórskim PTTK w Żywcu oraz Koło Turystyki Górskiej i Krajoznawstwa Kangchendzonga PTTK przy I Liceum Ogólnokształcącym w Żywcu.

 

 

 


Od stycznia w Grupie Żywiec

ZMIANA PREZESA

Po pięciu latach pracy, Guillaume Duverdier odchodzi ze stanowiska prezesa Grupy Żywiec. Kto go zastąpi?


Sukces uczniów z Twardorzeczki

SREBRNA SZTAFETA

Znakomicie spisali się uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Twardorzeczki podczas wojewódzkich zawodów sztafetowych w biegach przełajowych chłopców. Po zaciętej walce wywalczyli drugie miejsce i tytuł wicemistrza Śląska.

 

 

 

 

 

E-wydanie