Wydanie nr 46 z dnia 18.11.2021

 

„ŻYWIECKA KRONIKA BESKIDZKA” – WEWNĄTRZ „KRONIKI BESKIDZKIEJ”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


DRAMAT W PEWLI WIELKIEJ

Niestety, nie udało się nic uratować, a rodzina Piechów z Pewli Wielkiej straciła dorobek życia. To wynik pożaru domu położonego w przysiółku Wytrzeszczon, w trudnym górskim terenie.


Gmina Jeleśnia: po powtórzonym konkursie

SEKRETARZ Z DALEKA

Po kilkumiesięcznych przymiarkach, w Jeleśni mają nowego sekretarza gminy. Został nim Grzegorz Kordiak z Wąsosza, odległego od Jeleśni o około 360 km.


Będą opóźnienia przy budowie obejścia Węgierskiej Górki

WZNOWILI DRĄŻENIE

Po ponad pięciu miesiącach przerwy wznowiono prace przy drążeniu jednego z tuneli przy budowie odcinka drogi ekspresowej S1 Przybędza – Milówka (tzw. obejście Węgierskiej Górki). Prace wstrzymano z powodu zawału skał stropowych w czole tunelu na przyszłej jezdni w kierunku Zwardonia.


Ekoterm znów podwyższa ceny

OBY ZIMA LEKKA BYŁA

Nie mamy dobrych wiadomości dla sporej części mieszkańców Żywca. Z początkiem grudnia spółka Miejski Zakład Energetyki Cieplnej Ekoterm podwyższy stawki za dostarczanie ciepła do swoich odbiorców. Będzie to już druga podwyżka w tym roku.


Radny z ciekawym pomysłem w sprawie barierek

POMALUJMY RAZEM!

Obskurne barierki przy ulicy Komonieckiego w Żywcu stały się już legendą, a także dowodem totalnej ignorancji ze strony Powiatowego Zarządu Dróg w Żywcu. Teraz radny powiatowy Franciszek Dybek ma pomysł, jak problem rozwiązać, a przy okazji zintegrować władze powiatowe i miejskie, które, delikatnie mówiąc, zbytnio za sobą nie przepadają.


Absolwenci LO z Żywca nakręcili film

O STRACHU I BEZRADNOŚCI

Kilku absolwentów I Liceum Ogólnokształcącego w Żywcu nakręciło interesującą etiudę filmową „Covidowy mur”.