Wydanie nr 46 z dnia 19.11.2020

 

„ŻYWIECKA KRONIKA BESKIDZKA” – WEWNĄTRZ „KRONIKI BESKIDZKIEJ”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Na sygnale: poszukiwania mężczyzny i…

POŻARY DOMÓW

Tragicznie zakończyły się poszukiwania 54-letniego mieszkańca Skawicy (powiat suski), którego odnaleziono martwego w okolicach Wilczego Jaru w Żywcu Oczkowie. Natomiast w Radziechowach i żywieckiej dzielnicy Sporysz doszło do pożarów domów.

 

 

 

 

 

 

 


Telefon do sanepidu? Tylko do centrali w Warszawie…

TO ZAKRAWA NA NONSENS!

Mieszkańcy Żywiecczyzny coraz bardziej irytują się kłopotami z dodzwonieniem się do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Żywcu. Jedna z naszych czytelniczek wskazuje nawet, że ze strony internetowej żywieckiego sanepidu zniknęły wcześniejsze numery telefonów! Dlaczego tak się stało?


Jeleśnia: kolejny zwrot akcji

NAGŁE ODWOŁANIE

Podczas ostatniej sesji Rady Gminy Jeleśnia radni dość niespodziewanie odwołali Jerzego Feliksa z funkcji przewodniczącego. Jego miejsce zajął Ryszard Nowak, którego z kolei kilka miesięcy temu odwołano z funkcji wiceprzewodniczącego.


Młody strażak z Rycerki Górnej potrzebuje pomocy

POSTAWIĆ WOJTKA NA NOGI

Wojciech Puto, młody strażak z OSP Rycerka Górna, po nieszczęśliwym wypadku doznał porażenia rdzenia kręgowego. 21-latek stracił władzę w rękach i nogach. Do tej pory radosny, energiczny i zawsze chętny do pomocy, teraz sam potrzebuje wsparcia.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Zmiany w gminie Milówka

NOWY SEKRETARZ

Pod koniec października nowym sekretarzem gminy Milówka został Krzysztof Białożyt, dotychczasowy kierownik Gminnego Zakładu Gospodarki Komunalnej w Milówce.

 

 

 

 

 


RUSZYŁO DRĄŻENIE TUNELI

Przed tygodniem rozpoczęto drążenie tuneli przy budowie odcinka drogi ekspresowej S1 Przybędza – Milówka, czyli tak zwanego obejścia Węgierskiej Górki.


Cięcina: pożegnanie Antoniego Figury

UŚMIECHNIĘTY, ZAANGAŻOWANY

W wieku 82 lat zmarł wieloletni sołtys Cięciny Antoni Figura. Pełniąc tę funkcję przez kilka kadencji, niezwykle aktywnie angażował się w życie społeczne i rozwiązywanie problemów mieszkańców Cięciny.

 

 

 

 

 

 

 


ŁUCZNICZE ZDOBYCZE

Zawodnicy LKS-u Łucznik Żywiec całkowicie zdominowali 30. Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Wilkowicach.

 

 

E-wydanie