Wydanie nr 47 z dnia 21.11.2019

Powołanie dyrektora z naruszeniem prawa, nagła zmiana nazwy

KOCIOŁ W KULTURZE

Służby wojewody śląskiego stwierdziły, że ponad rok temu były wójt gminy Rajcza Kazimierz Fujak powołał Katarzynę Dziasek-Dallig na dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu z naruszeniem prawa! Ale to niejedyne zamieszanie wokół tej placówki. Od listopada ma ona nową nazwę – Centrum Kultury i Sportu, a od 13 listopada nowego szefa – Czesława Franusika (na zdjęciu).


NÓŻ W OKU, STRACH W GŁOWIE

Iwona N. z Jeleśni nie zazna spokoju, dopóki jej były mąż, który omal nie pozbawił jej życia, wciąż będzie na wolności. Prokuratura chce umorzenia sprawy, bo niedoszły zabójca, raniąc kobietę, miał nie wiedzieć co robi.


Zwardoń: trudna akcja

DOM SPŁONĄŁ

16 listopada o 9.40 powiadomiono strażaków o pożarze domu jednorodzinnego w Zwardoniu. Na miejsce nie udało się dojechać strażackimi samochodami, więc rozwinięto około półkilometrową linię gaśniczą.


Milówka: mieszkańcy piszą postulaty

CHCEMY ŻYĆ BEZPIECZNIEJ!

Z apelem, aby w Milówce w końcu zaczęto robić coś więcej, wystąpił do władz powiatu żywieckiego sołtys Sławomir Salamon. Staroście Andrzejowi Kalacie, który również mieszka w Milówce, przedstawił długą listę drogowych postulatów od mieszkańców.


Gorsze wyniki egzaminów – mniejsze pieniądze dla nauczycieli

NAGRODAMI UKARANI?

Nauczyciele ze szkół i placówek podległych gminie Jeleśnia otrzymali o 30 procent mniejsze nagrody wójta, które tradycyjnie przyznawane są przy okazji Dnia Edukacji Narodowej. Sprawa wywołała burzę w środowisku nauczycielskim.


Przeprowadzka ze Ślemienia do Lasu

GOPS I GOK NA WALIZKACH

Wiele wskazuje na to, że w najbliższych tygodniach Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej i Gminny Ośrodek Kultury Jemioła przeniosą się ze Ślemienia do Lasu. Powodem jest planowana przebudowa budynku GOK-u, który mieści się w centrum Ślemienia.

 

 


InterHealth Canada odsłania karty

SZPITALZYWIEC.PL

Wreszcie będzie wiadomo coś więcej na temat nowego Szpitala Powiatowego w Żywcu. Firma InterHealth Canada poinformowała o uruchomieniu swojej strony internetowej szpitalzywiec.pl.


Łękawica: kupił i zasadził

MŁODE DĘBY

W łękawickim parku, obok ścieżki edukacyjnej, pojawiły się 23 młodziutkie dęby czerwone. Za własne pieniądze i własnym nakładem pracy posadził je pochodzący z tej miejscowości Wojciech Magiera.

 

 

 

 

 

 

 

 


Mistrzowski bieg Tomka

MKNĄŁ PO GÓRACH

Bezkonkurencyjny okazał się Tomasz Fijak z MKS-u Żywiec podczas Mistrzostw Śląska Dzieci i Młodzików w biegach górskich stylem alpejskim, które odbyły się w Wiśle.

 

 

 


Legendy pięściarstwa w klubie Papiernik

BOKS POD PĘDZLEM

Do 27 listopada w żywieckim klubie Papiernik można oglądać niecodzienną wystawę żywczanina Krzysztofa Paciorka, zatytułowaną „Boks”.

E-wydanie