Wydanie nr 47 z dnia 22.11.2018

To robota podpalaczy?

POŻAR ZA POŻAREM

Strażacy jeżdżą od pożaru do pożaru. Niewykluczone, że za część tych zdarzeń odpowiadają podpalacze.

 

 

 

 

 


Strażnik rybacki i rzecznik dyscyplinarny przyłapani na gorącym uczynku

POŁÓW WSTYDU…

Z racji pełnionych przez nich funkcji powinni innym wędkarzom świecić przykładem. Dwaj członkowie działającego w jednym z sąsiednich powiatów koła Polskiego Związku Wędkarskiego przyjechali nad Jezioro Żywieckie i zapomnieli o etyce wędkarskiej oraz obowiązujących przepisach. Nie uszło im to płazem.


Ślemień: potężna czołówka

ZA SZYBKO

Rodzinny samochód nadaje się tylko do kasacji. Wszystko przez „spotkanie” z potężną ciężarówką.

 

 

 

 

 

 

 

 


Burza wokół spalarni-ciepłowni

PETYCJA SPRZECIWU

Znowu coraz więcej emocji wzbudza sprawa budowy spalarni w Żywcu czy – jak twierdzą władze miejskie – ciepłowni na paliwo alternatywne RDF. Akcję zbierania podpisów pod petycją przeciwko jej budowie rozpoczęła poseł Małgorzata Pępek.


Nowe władze powiatu

STAROSTA BEZ ZMIAN

Zaskoczenia nie było. Andrzej Kalata po raz drugi został wybrany starostą żywieckim, a Stanisław Kucharczyk wicestarostą. Nowy jest przewodniczący Rady Powiatu, którym został Wiesław Sypta.


Po potężnym pożarze w Żywcu Zabłociu

ŚLEDZTWO UMORZONE

Prokuratura Rejonowa w Żywcu umorzyła śledztwo w sprawie ogromnego pożaru rozlewni rozpuszczalników chemicznych, do którego doszło w kwietniu tego roku w Żywcu przy ulicy Stolarskiej.


40 lat po wypadku w Wilczym Jarze

UPAMIĘTNILI OFIARY

W Wilczym Jarze w Żywcu Oczkowie uroczyście upamiętniono osoby, które zginęły podczas jednej z największych katastrof autobusowych w powojennej historii Polski.

 

 

 

 

 


Czy dotarła na Żywiecczyznę?

STRACH PRZED ODRĄ

W Polsce coraz więcej notowanych jest przypadków zachorowań na odrę. W części wschodniej Polski mówi się wręcz o nadchodzącej epidemii. Czy choroba dotarła na Żywiecczyznę?


Z Polski na Ukrainę

PACZKI OD SERCA

Grażyna Staniszewska – bielszczanka, legenda podbeskidzkiej „Solidarności”, była posłanka, senator i eurodeputowana – organizuje akcję wysyłania paczek dla ukraińskich rodzin, których ojcowie zginęli lub zostali ranni w Donbasie. Przyłączyć może się każdy, bez względu na to, w którym rejonie kraju mieszka.

 

 

 


Na Słowację tylko w wyznaczonych miejscach

UWAGA, KONTROLE GRANICZNE

Od 22 listopada do 16 grudnia przywrócona zostaje tymczasowa kontrola graniczna z sąsiednimi państwami, również należącymi do Unii Europejskiej i strefy Schengen, czyli ze Słowacją, Republiką Czeską, Niemcami i Litwą.


Z ŁODYGOWIC DO PEKINU

Plakaty Sebastiana Kubicy, artysty pochodzącego z Łodygowic, pokazywane są w Chińskim Archiwum Filmowym w Pekinie. Widzowie z Państwa Środka mogą je oglądać do 30 listopada.

 

 

 

 

E-wydanie