Wydanie nr 48 z dnia 28.11.2019

Las: koszmarny wypadek

STARANOWANY PRZEZ TRAKTOR

50-latek został staranowany przez traktor. Do tak koszmarnego wypadku doszło w Lasie.

 

 

 

 

 

 


Wojenka nie ma końca…

MIASTO KONTRATAKUJE

Burmistrz Antoni Szlagor zarzuca staroście Andrzejowi Kalacie, że w poprzedniej kadencji on i Zarząd Powiatu Żywieckiego byli w kwietniu 2017 roku zwolennikami budowy spalarni na terenie Żywiecczyzny. To jednak żadna sensacja, bo starosta już kilka razy tłumaczył się z tego przed radnymi powiatowymi. Mimo to znów „zagotowało się” na linii miasto – powiat.


Żywiec: skwer rondem, zniknęły pierwszeństwa

UWAGA NA ZMIANĘ!

Skwer Narodowych Sił Zbrojnych w pobliżu Miejskiego Centrum Kultury w Żywcu zamienił się w olbrzymie rondo. Od soboty, 23 listopada, obowiązuje w tym miejscu zupełnie nowa, wręcz rewolucyjna organizacja ruchu.

 

 

 


W Jeleśni zablokowali ● W Koszarawie podwyżka do 20 złotych

ŚMIECIOWA GORĄCZKA

Na dobre rozkręca się temat opłat za śmieci na Żywiecczyźnie. W gminie Jeleśnia radni zablokowali podwyżkę. Za to wyższe ceny, pomimo kontrowersji, wprowadzili radni w Koszarawie.


OTOZ Animals na Żywiecczyźnie

ODMIENIĆ ZŁY LOS

Od czterech miesięcy na Żywiecczyźnie prężnie działa oddział Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt Animals. Obejmuje zasięgiem nie tylko powiat żywiecki, ale i bielski oraz Bielsko-Białą.

 

 

 

 

 

 


Gmina Koszarawa: umywają ręce

RADNI WBREW WOJEWODZIE

Wojewoda wezwał Radę Gminy Koszarawa do podjęcia uchwały o wygaszeniu mandatu radnej Agnieszki Kubies-Kowalskiej. Ale radni uznali, że nie będą podejmować w tej sprawie żadnej uchwały.


Napisy ręką więźniów gestapo

ODKRYCIE W PIWNICY

Niezwykłego odkrycia dokonano w piwnicy budynku Żywieckiej Fundacji Rozwoju, który mieści się przy ulicy Dworcowej 2. Natrafiono na napisy wykonane przez więźniów w czasach, gdy budynek był siedzibą gestapo, a później Urzędu Bezpieczeństwa.

 

 

 


W powiatowym budżecie do pensji minimalnych

ZAKLEPANY MILION

W projekcie powiatowego budżetu na 2020 rok samorządowcy zabezpieczyli milion złotych dla pracowników Starostwa Powiatowego w Żywcu i części podległych jednostek, aby od przyszłego roku wyrównać ich pensje do nowej stawki płacy minimalnej.


Jubileusz koła z Gilowic

ASTER 5-LATEK

Jubileusz pięciolecia obchodziło Koło Emerytów i Rencistów Gilowice – Rychwałd „Aster – Kwiat Jesieni”. Przy okazji świętowano Dzień Seniora.

 

 

 

 

 


Warsztat Terapii Zajęciowej się rozszerza

PRZYJMĄ NOWYCH PODOPIECZNYCH

Od stycznia Warsztat Terapii Zajęciowej przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Żywcu będzie mógł przyjąć więcej podopiecznych.

 

 

 

 

 

 


NASI SIŁACZE

Czwórka zawodników sekcji podnoszenia ciężarów TS Czarni-Góral Żywiec rywalizowała podczas 24. Memoriału imienia Franciszka Miki w Kętach. Zawodnicy żywieckiego klubu dali popis w kategorii wiekowej do 17 lat.

E-wydanie