Wydanie nr 48 z dnia 29.11.2018

Diety radnych w górę, pensja burmistrza w dół

NIE ŻAŁOWALI SOBIE

Samorządowcy z Żywca od wielu miesięcy mówią o zaciskaniu pasa. Burmistrz Antoni Szlagor wręcz bije na alarm, mówiąc o szukaniu pieniędzy z uwagi na drożejący prąd i coraz większe koszty odbioru śmieci. Tymczasem całkowitym zaprzeczeniem oszczędzania są radni miejscy, którzy akurat uchwalili sobie podwyżkę diet! A burmistrzowi pensję… obcięli.


Krzyżowa: czy w szkole doszło do przekrętów?

BYŁA DYREKTOR W SĄDZIE

Do Sądu Rejonowego w Żywcu trafił akt oskarżenia przeciwko byłej dyrektorce Zespołu Szkół nr 3 w Krzyżowej. Zarzuca się jej doprowadzenie do niekorzystnego rozporządzenia cudzym mieniem dla osiągnięcia korzyści majątkowej i przywłaszczenie mienia ruchomego.


W starostwie już nie oszczędzają?

TRZECI ETATOWY

Po staroście i wicestaroście, w Zarządzie Powiatu Żywieckiego ma być jeszcze jeden etat! A przecież cztery lata temu zlikwidowano stanowisko etatowego członka Zarządu z uwagi na oszczędzanie.

 

 

 

 


Jeleśnia: ciężko ranny pieszy

WTARGNĄŁ POD KOŁA?

Pieszy prawdopodobnie wtargnął na jezdnię. Niestety, prosto pod koła samochodu. Z ciężkimi obrażeniami trafił do szpitala. Do wypadku doszło 21 listopada na ulicy Orawskiej w Jeleśni.


Do 15 grudnia w całym województwie

ZAGROŻENIE TERRORYSTYCZNE

W całym województwie śląskim do 15 grudnia będzie obowiązywać najniższy stopień zagrożenia terrorystycznego. Ma to wyłącznie związek z organizacją w Katowicach szczytu klimatycznego.


Milówka: tablica z kontrowersjami

TARCIA O HISTORIĘ

Po wielu zabiegach i staraniach, na cmentarzu w Milówce powstał symboliczny grób z nazwiskami mieszkańców, którzy zginęli w obronie Polski od roku 1914 do 8 maja 1945 roku. Inicjatywa spotkała się jednak z częściową krytyką niektórych środowisk w Milówce. Dlaczego?

 

 

 


Zaskakujący „transfer” radnego Wojciecha Kałuży

REWOLUCJA W SEJMIKU

Istne trzęsienie ziemi przeżył Sejmik Województwa Śląskiego. Zaskakujący „transfer” radnego Wojciecha Kałuży z Koalicji Obywatelskiej do PiS doprowadził do tego, że po ośmiu latach Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego przeszedł z rąk PO do PiS.


„Żywiecka Kronika Beskidzka” też pamiętała

PODOKRĘG JUBILAT

To była wspaniała okazja nie tylko do spotkania, ale i do docenienia wielu działaczy piłki nożnej na Żywiecczyźnie. Tak właśnie świętowano 70-lecie Podokręgu Piłki Nożnej w Żywcu.

 

 

 

 


Ze Ślemienia do Portugalii

ALE PRZYGODA!

Pięć uczennic Szkoły Podstawowej w Ślemieniu wraz z opiekunami gościło przez tydzień w Portugalii. Było to możliwe dzięki programowi unijnemu, prowadzonemu przy współpracy ze szkołami z Portugalii, Macedonii, Włoch i Turcji.

 

 

 

 

 

E-wydanie