Wydanie nr 48 z dnia 3.12.2020

 

„ŻYWIECKA KRONIKA BESKIDZKA” – WEWNĄTRZ „KRONIKI BESKIDZKIEJ”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Będą szukać ropy i gazu

SÓL DRUGIM KUWEJTEM?

Od kilku tygodni spółka Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo przygotowuje w Soli, na pograniczu z Rycerką Dolną, teren do rozpoczęcia prac wiertniczych w celu poszukiwania ropy naftowej i gazu ziemnego.


Gminy górskie apelują do premiera ● Żywiecczyzna się nie po(d)pisała

TURYSTYKA NA KRAWĘDZI

O zmianę decyzji w sprawie skumulowania ferii w jednym terminie i możliwość otwarcia hoteli i pensjonatów dla turystów zaapelowały do premiera gminy górskie. Ale z Żywiecczyzny pod pismem widnieją tylko podpisy władz powiatu żywieckiego i wójt gminy Jeleśnia Anny Wasilewskiej.


Gmina Świnna: trzeba podpisać nową umowę

ŚCIEKI W GÓRĘ

W najbliższych tygodniach mieszkańców gminy Świnna czekają spore zmiany jeśli chodzi o odbiór ścieków. Trzeba podpisać nowe umowy i niestety od stycznia głębiej sięgnąć do kieszeni.


W Żywcu i Milówce

ZGINĘLI PIESI

To był tragiczny tydzień na drogach powiatu żywieckiego. W ciągu kilku dni zginęły dwie osoby.


Burza wokół drogi na Grojec

SZANSA CZY NIEPOROZUMIENIE?

Lawina nieprzychylnych komentarzy spadła na głowę burmistrza Żywca Antoniego Szlagora. Wszystko przez – zdaniem wielu mieszkańców – zaskakującą budowę drogi z betonowych płyt na Grojec, która nie jest aż tak pilna i mogła spokojnie jeszcze poczekać. W odpowiedziach burmistrz najpierw próbował się bronić, a potem ironizował z niektórych wpisów, co jeszcze bardziej rozkręciło internautów.

 

 

E-wydanie