Wydanie nr 49 z dnia 10.12.2020

 

„ŻYWIECKA KRONIKA BESKIDZKA” – WEWNĄTRZ „KRONIKI BESKIDZKIEJ”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Halny utrudnił

SEZON OTWARTY

W weekend 5-6 grudnia zainaugurowano nowy sezon narciarski na Żywiecczyźnie. Na razie ruszył jedynie czteroosobowy wyciąg kanapowy z Kamiennej na Solisko w Korbielowie, gdzie w tym roku parkowanie będzie tańsze. Natomiast po pięciu latach od wybudowania, również w Korbielowie, pojawiła się w końcu szansa na uruchomienie czteroosobowej kanapy Jontek – Buczynka!


Kolejny maszt w pobliżu domów

NIEPOKOJE W RAJCZY

Po protestach mieszkańców Łodygowic teraz pojawiły się niepokoje wśród mieszkańców Rajczy. Wszystko przez budowany już przez spółkę PKP Polskie Linie Kolejowe maszt radiotelekomunikacyjny.


Potrącenie pieszego, usuwanie powalonych drzew, pożary sadzy

WŁAMYWACZ-PODPALACZ

Przestępcy i złodzieje potrafią zadziwić nie tylko mieszkańców, ale i policjantów. Tak jak ostatnio zrobił to 36-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego w Wieprzu.


ODSZEDŁ GAWĘDZIARZ

Smutne wieści dotarły z Juszczyny, gdzie w piątek, 4 grudnia, zmarł 81-letni Andrzej Murański, znany nie tylko jako przepowiadacz pogody, ale również jako gawędziarz, poeta ludowy i radiesteta.

 

 

 

 

 

 


Żywiec: przejście podziemne przecieka

JAK POD PRYSZNICEM

W czasie deszczów coraz bardziej przecieka jedyne przejście podziemne w Żywcu. Woda leje się już nie tylko od strony dworca autobusowego, ale i kolejowego.

 

 

E-wydanie