Wydanie nr 49 z dnia 5.12.2019

Były postój zagrodzony

PRZESZKODAMI W TAKSÓWKARZY

Na placu parkingowym przy dworcu kolejowym w Żywcu pojawiły się betonowe przeszkody. W ten sposób ostatecznie zagrodzono miejsce postojowe dla taksówkarzy. Ci jednak stanęli kilka metrów dalej.


Żywiec: znów więcej za wodę i ścieki!

PODWYŻKOWY SZOK

Mieszkańcy Żywca jeszcze nie zdążyli „przełknąć” podwyżki za dostarczanie wody i odbiór ścieków, które wprowadzono zaledwie kilka miesięcy temu, a już muszą pogodzić się z faktem, że od stycznia czekają ich kolejne wzrosty opłat…


Gmina Jeleśnia: zlikwidują szkoły czy nie?

GORĄCO WOKÓŁ OŚWIATY

W gminie Jeleśnia znów robi się gorąco w temacie szkół, a właściwie reformy oświaty. Zaniepokojeni mieszkańcy pytają samorządowców już wprost i publicznie, co będzie dalej z placówkami.


Podziękowania dla ławników

NIEOCENIENI DOCENIENI

Po raz pierwszy zorganizowano w Żywcu uroczyste zakończenie kadencji ławników żywieckiego Sądu Rejonowego.

 

 

 

 

 


Gmina Milówka: chcą kontroli w spółce Beskid Żywiec

ŚMIECIOWY BUNT RADNYCH

Tego na Żywiecczyźnie jeszcze nie było! Radni z Komisji Rozwoju Gminy Milówka chcą zbadania zasadności wprowadzania wyższych stawek za składowanie odpadów oraz sprawdzenia działalności i finansów spółki Beskid Żywiec! Taki wniosek wpłynąć ma do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, Najwyższej Izby Kontroli oraz Regionalnej Izby Obrachunkowej.


Żywiec: skomplikowana uchwała

WIĘCEJ ZA ŻŁOBEK

Z początkiem stycznia rodzice maluszków będą musieli zapłacić więcej za pobyt pociech w publicznym żłobku. O ile więcej? To zadanie dla matematyków, bo zamiast konkretnych stawek, urzędnicy „zaszyfrowali” je w uchwale.


Czy coś się tu zacznie dziać?

PAŁAC DO WYNAJĘCIA

Władze powiatu żywieckiego zdradziły, że przygotowują ofertę wynajęcia części pomieszczeń w opustoszałym Pałacu Habsburgów w Żywcu.


Złodzieje obserwują – także w Facebooku

SERIA WŁAMAŃ

Mieszkańcy ostrzegają się nawzajem o nagłym wzroście liczby włamań do domów. Policyjne statystyki tego nie potwierdzają, ale policjanci przestrzegają mieszkańców przed ułatwianiem roboty złodziejom.

E-wydanie