Wydanie nr 49 z dnia 6.12.2018

Leśna: kierowca pod wpływem narkotyków?

ŚMIERTELNE POTRĄCENIE

W Leśnej doszło do tragicznego wypadku. Nie żyje 43-letni mężczyzna, który został potrącony przez kierowcę golfa. 30-latek mógł być pod wpływem środków odurzających. Trafił do aresztu.

 

 

 

 


OD POŻARU DO POŻARU

Ognista seria zdaje się nie mieć końca. W ostatnich tygodniach strażacy niemal codziennie zmagają się ze skutkami kolejnych pożarów. Na przełomie listopada i grudnia doszło do zdarzeń w Lipowej, Żabnicy, Cięcinie, Żywcu i Sopotni Wielkiej.

 

 

 

 


Czy Żywiec „zaleją” śmieci z Polski i Europy?

PACHNIE BUNTEM

Coraz więcej podpisów, oburzenia i dyskusji. Plany budowy ciepłowni na paliwo alternatywne RDF, zwanej potocznie przez mieszkańców spalarnią, „rozpalają” nomen omen mieszkańców Żywca i okolicy. Wśród części oburzenie rośnie do tego stopnia, że niektórzy zapowiadają nawet demonstrację, i to nie byle jaką!

 

 

 


Starosta: – Najważniejsze będą oświata, drogi i zdrowie

PRZED NAMI PIĘĆ LAT WYZWAŃ

Na co w najbliższych pięciu latach postawi Zarząd Powiatu Żywieckiego? Czy będzie to budowa dróg? Czy może większa uwaga zostanie zwrócona na oświatę? O planach i wyzwaniach w nowej kadencji 2018-2023 „Żywiecka Kronika Beskidzka” rozmawia ze starostą Andrzejem Kalatą.

 

 

 

 


Lipowa: mniej wydatków, mniej odpadów

PIJĄ KRANÓWKĘ

W Urzędzie Gminy Lipowa pojawiły się ogólnodostępne dystrybutory, które pobierają wodę z… sieci wodociągowej. Jest to możliwe, gdyż gmina od roku ma własne ujęcie wody na Malinowskim Potoku, a badania wykazują, że jest ona bardzo wysokiej jakości.


Wolontariusze z Czernichowa kęczaninowi

SZPIK DLA MICHAŁA

Z myślą o 28-letnim Michale z Kęt, chorym na chłoniaka Hodgkina, Klub Wolontariusza Gminy Czernichów organizuje – po raz pierwszy w Międzybrodziu Bialskim – „Dzień Dawcy Szpiku dla Michała i Innych”.

 

 

 

 

 


Odznaczenia i podziękowania w Łękawicy

ŚWIĘTO KRWIODAWCÓW

Punktem kulminacyjnym obchodów 60-lecia honorowego krwiodawstwa w Polsce, które odbyły się w Łękawicy, było wręczenie Kryształowego Serca. Otrzymał je Roman Pieńczewski, prezes Klubu Honorowych Dawców Krwi, działającego przy Urzędzie Gminy w tej miejscowości.

 

 


Milówka: Mundialito z pucharem „Kroniki”

DAŁY Z SIEBIE WSZYSTKO

 

Aż 20 drużyn dziewcząt, w tym trzy z Żywiecczyzny, rywalizowało podczas turnieju piłki nożnej Mundialito 9 w Milówce. Przez dwa dni nie brakowało emocji, łez radości i smutku. Po zwycięstwa sięgnęły ekipy Sprintu Katowice i AZS-u Wałbrzych.

E-wydanie