Wydanie nr 5 z dnia 4.02.2021

 

„ŻYWIECKA KRONIKA BESKIDZKA” – WEWNĄTRZ „KRONIKI BESKIDZKIEJ”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Minister zdecydował, władze powiatu w szoku

PAŁAC KĘPIŃSKICH DO ZWROTU

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Grzegorz Puda (PiS) z Bielska-Białej okazał się bezlitosny dla władz powiatu żywieckiego, które zdominowane są przez jego partyjnych kolegów. Wydał ostateczną decyzję, iż powiat ma zwrócić pałac Kępińskich w Żywcu Moszczanicy spadkobiercom Władysława Kępińskiego!


ZDERZENIE Z POCIĄGIEM

Wyglądało to niezwykle groźnie. Na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Rajczy audi zderzyło się z pociągiem.


Żywiec Oczków: bez zapowiedzi, bez pożegnania

NAGŁA ZMIANA PROBOSZCZA

Do niespodziewanej i zagadkowej zmiany proboszcza doszło w piątek, 29 stycznia, w Żywcu Oczkowie.

 

 

 

 

 

 

 

 


Ambulans Serwis Żywiec już z prezesem i wiceprezesem

SPÓŁKA W REJESTRACJI

Trwają przygotowania do bardzo poważnych zmian organizacyjnych w pogotowiu ratunkowym na Żywiecczyźnie. Na razie nie wiadomo, kiedy zarządzanie karetkami miałaby przejąć spółka Żywiec Ambulans Serwis, bo wciąż trwają procedury rejestracji jej działalności medycznej u wojewody śląskiego Jarosława Wieczorka.


Krótsze czekanie na tomograf i rezonans

BADANIA SZYBCIEJ

W ciągu ostatnich kilku miesięcy mieszkańcy powiatu żywieckiego narzekali na utrudnienia przy badaniu tomografem komputerowym i rezonansem magnetycznym. Teraz dyrekcja Szpitala Żywiec zapewnia, że badania prowadzone są bez przeszkód i z bardzo krótkimi terminami oczekiwania.


Pewel Ślemieńska kontra Rychwałdek

SPIĘCIE O „ÓSEMKĘ”

Część mieszkańców Pewli Ślemieńskiej i Rychwałdku poróżniła sprawa godziny odjazdu wieczornego autobusu linii nr 8 z Żywca do tych miejscowości. Na tyle, że doszło nawet do spotkania w tej sprawie radnych, sołtysów i władz gminy Świnna.


Zmiany u zawodowych strażaków

NOWY KOMENDANT

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Żywcu ma od 1 lutego nowego komendanta. Został nim dotychczasowy zastępca – młodszy brygadier Łukasz Węgliński.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Szybowce najwyższej klasy na Żarze

DIANA I ARCUS

W Górskiej Szkole Szybowcowej Żar „wylądowały” dwa nowe szybowce. To sprzęt najwyższej klasy, którym będzie można startować nawet podczas mistrzostw świata.


NIKOLA Z KIJEM I MIECZEM

Od czterech lat Nikola Waliczek z Żywca (zawodniczka klubu Shaolin Kung Fu Beskidy) trenuje mieszane sztuki walki. Jej specjalność to styl kung fu wu shu. Ubiegły rok obfitował dla młodej żywczanki w spore sukcesy.

 

 

E-wydanie