Wydanie nr 5 z dnia 6.02.2020

POŻEGNANIE TRENERA

We wtorek, 4 lutego, w wieku 78 lat zmarł Erwin Wojtyłko, niezwykle lubiany i ceniony trener piłkarski również na Żywiecczyźnie.

 

 

 

 

 

 


Za gwałt zbiorowy w Pietrzykowicach

SUROWSZY WYROK

Po sześciu latach procesowania się w sądach kilku instancji bielski Sąd Okręgowy skazał na kary więzienia oskarżonych o gwałt zbiorowy na nastolatce, do którego doszło w grudniu 2013 roku w Pietrzykowicach.


Nikt nie ma maszynek do robienia pieniędzy…

UDERZENIA PO KIESZENIACH

Z nowym rokiem mieszkańcy Żywiecczyzny muszą znów głębiej sięgnąć do portfeli. W górę poszły podatki od nieruchomości, opłaty za śmieci oraz stawki za dostarczanie wody i odbiór ścieków, które w części gmin wzrosły jeszcze w ciągu minionego roku.

 

 


Postanowienie w sprawie spalarni/ciepłowni gotowe

DECYZJI WCIĄŻ BRAK

Do końca stycznia Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Katowicach miała wydać decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy spalarni/ciepłowni w dzielnicach Kabaty i Sporysz w Żywcu. Jednak termin zakończenia obu postępowań został wydłużony do 28 lutego.


Wieprz: groźne wyrwy

SOŁA CORAZ BLIŻEJ

Mieszkańcy i samorządowcy z Wieprza biją na alarm z powodu coraz większych zniszczeń poczynionych przy brzegu przez Sołę. Zagrożone są zwłaszcza ujęcia wody pitnej dla Wieprza oraz droga ekspresowa S1.


Burmistrz chce, by gminy się dołożyły

ZRZUTKA NA NOCLEGOWNIĘ?

Burmistrz Żywca Antoni Szlagor chce, aby władze powiatu i wójtowie z gmin Żywiecczyzny partycypowali w kosztach budowy noclegowni dla bezdomnych. Co na to włodarze gmin i powiatu?


Maturzyści na żywieckim Rynku

POLONEZ NA SZCZĘŚCIE

Po raz piąty maturzyści z I Liceum Ogólnokształcącego w Żywcu zatańczyli poloneza. Taniec, który ma im przynieść szczęście podczas majowego egzaminu dojrzałości, odtańczyli tradycyjnie na żywieckim Rynku.


Gmina Koszarawa: w szkole i kulturze

DYREKTORZY NA CHWILĘ

W ostatnich dniach wójt gminy Koszarawa Czesław Majdak powołał tymczasowych dyrektorów w Zespole Szkolno-Przedszkolnym i Gminnym Ośrodku Kultury.


Popis naszych alpejczyków

PIĘĆ MEDALI!

Jest się z czego cieszyć! Piotr Habdas z Zarzecza zdobył dwa złote i jeden brązowy medal mistrzostw Polski, a Aniela Sawicka z Krzyżowej dwa srebrne!

 

 

 

E-wydanie