Wydanie nr 50 z dnia 12.12.2019

Żywiec liderem ● W Jeleśni o jeden głos

CENY ŚMIECI WYSTRZELIŁY

Od stycznia aż o 11,50 zł wzrośnie w Żywcu miesięczna stawka od osoby za odbiór śmieci segregowanych. W gminie Jeleśnia podwyżkę wprowadzono po drugim podejściu. Za pierwszym razem miała być o 4,50 zł, ale będzie o 6,50 zł.


16 obdarowanych rodzin

WEEKEND CUDÓW

W weekend 7-8 grudnia w całej Polsce odbywał się finał „Szlachetnej Paczki”. Objął również Żywiecczyznę, w tym gminy Ujsoły, Rajcza, Milówka i Węgierska Górka. Dzięki temu aż szesnaście rodzin z tego terenu może się cieszyć z podarunków o łącznej wartości 57 tys. zł.


KONTROLUJĄ PIECE

W powiecie żywieckim rozpoczęły się kontrole tego, czym mieszkańcy palą w swoich piecach. Wynikają one z zapisów „Programu ochrony powietrza dla województwa śląskiego” oraz tak zwanej uchwały antysmogowej.


Więcej pociągów na Żywiecczyźnie

REWOLUCJA NA TORACH

Od 15 grudnia zacznie obowiązywać tak zwany roczny rozkład jazdy pociągów, który przyniesie wiele rewolucyjnych zmian dla naszego powiatu. Dlatego przed podróżą trzeba sprawdzić godziny odjazdów poszczególnych kursów.

 

 

 


Żywiec: winny piecyk?

ATAK CZADU

Dziewięć osób mieszkających w kamienicy przy ulicy Słonki w Żywcu podtruło się czadem. Pięcioro z nich to dzieci. Wszyscy trafili do szpitala.


Gilowice: pomagają czy zawadzają?

BURZA O SŁUPKI

Ponad dwadzieścia biało-czerwonych słupków ustawionych w centrum Gilowic wywołało sporo kontrowersji. Pojawiły się przy przystanku autobusowym, a wmontowano je nawet do połowy wejścia na przejście dla pieszych. Część mieszkańców nie kryje zdziwienia, mówiąc, że utrudniają one wejście do autobusu.


Mniejsze „kary” dla radnych i…

NIECO WIĘCEJ DLA SOŁTYSÓW

Radni gminy Jeleśnia przyznali sołtysom podwyżki diet o 57 zł. Co prawda swoje pozostawili bez zmian, ale za każdą nieobecność na sesji czy komisji będą mieli teraz potrącane z diety nie 15, ale zaledwie 1 procent.


Gole i emocje na Mundialito

LISEK W SZPICY!

Przez dwa weekendy w Węgierskiej Górce i jeden w Milówce trwały zmagania w największym na Żywiecczyźnie młodzieżowym turnieju piłki nożnej – Mundialito10.

E-wydanie