Wydanie nr 50 z dnia 13.12.2018

Koniec kariery żywieckiego policjanta?

NAPISAŁ, ŻE ZASTRZELI

Policjant pisał w Internecie, że zastrzeli komendanta wojewódzkiego. Wściekł się na sposób organizacji zabezpieczenia szczytu klimatycznego. Jego wpis potraktowano poważnie i rozpoczęto procedurę wydalenia ze służby.

 

 

 

 


Węgierska Górka: zablokował drogę

DACHOWANIE TIRA

Kierowca tira stracił panowanie nad pojazdem, co skończyło się koszmarnie wyglądającym dachowaniem i rozbiciem kabiny. Drogowy kolos zablokował przejazd na 10 godzin. Do kraksy doszło 6 grudnia w Węgierskiej Górce.

 

 

 

 


Rajcza: konflikt w zakładzie opiekuńczym

DLA DOBRA PACJENTÓW?

Czy w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym w Rajczy dochodzi do łamania praw pracowniczych? Tak uważa podbeskidzka „Solidarność”. Czy raczej grupka osób chce się pozbyć dyrektora? Tak z kolei twierdzi on sam.

 


Burmistrz Żywca: – Plany mamy ambitne

LUBIĘ WYZWANIA

Jakie będą główne priorytety władz miejskich Żywca w ciągu najbliższych pięciu lat, czyli w nowej kadencji samorządowej 2018-2023? Swoje plany zdradza nam burmistrz Antoni Szlagor.

 

 

 

 

 

 

 

 


Światełka czy posypywanie?

DYLEMATY W KOSZARAWIE

Nowe władze gminy Koszarawa chcą zamontować ozdobne świąteczne oświetlenie. Ale część radnych ma wątpliwości, czy gminę na to stać.


Zmarł Tomasz „Buli” Iwanow

RADOSNY, Z PASJĄ

W wieku 40 lat zmarł w poniedziałek, 10 grudnia, Tomasz „Buli” Iwanow. Pochodzący z Żabnicy muzyk mieszkał ostatnio w Bielsku-Białej.

 

 

 

 

 

 


Gmina Łękawica: małżeńskie jubileusze

SREBRNE, ZŁOTE, DIAMENTOWE…

Trzydzieści jeden par z gminy Łękawica świętowało ostatnio jubileusze małżeńskie – srebrne, złote i diamentowe.


Pewel Mała: uczniowie są szczęśliwi

MAJĄ BOISKO!

Od środy, 5 grudnia, uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jerzego Kukuczki w Pewli Małej mogą korzystać z pięknego i funkcjonalnego boiska sportowego ze sztuczną nawierzchnią.

 

 

 

 

 


Jubileusz Żywieckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

AKTYWNI OD 10 LAT

Dziesięciolecie istnienia obchodził Żywiecki Uniwersytet Trzeciego Wieku. Uroczystości z tej okazji odbyły się w piątek, 7 grudnia.


Barbórka w Gilowicach

TU GÓRNIKÓW JEST BEZ LIKU!

W Gilowicach z pompą obchodzono Barbórkę. Górnicy z tych okolic pracują w kopalniach między innymi w Czechowicach-Dziedzicach, Brzeszczach, Bieruniu, Lędzinach czy Pawłowicach.

 

 

 

 


Rekord Bielsko-Biała i SMS ŻAPN Żywiec najlepsze

ZACIĘTE MUNDIALITO

Bramek, i to niezwykłej urody, oraz emocji nie brakowało. W Milówce i Węgierskiej Górce zakończył się turniej piłkarski Mundialito 9 dla chłopców w kategoriach U-9 i U-11.

 

 

 

 

 

E-wydanie