Wydanie nr 50 z dnia 16.12.2021

 

„ŻYWIECKA KRONIKA BESKIDZKA” – WEWNĄTRZ „KRONIKI BESKIDZKIEJ”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


DWA POŻARY W ŻABNICY

Spory niepokój pojawił się w Żabnicy, gdzie w minionym tygodniu odnotowano dwa pożary budynków. Część mieszkańców uważa, że w miejscowości grasuje podpalacz. Na razie to przypuszczenia, bo służby próbują ustalić dokładną przyczynę pojawienia się ognia.


Szpital Żywiec tylko z izbą przyjęć

CZEMU NIE MA SOR-u?

Nowy Szpital Żywiec zaczął przyjmować pacjentów 24 września 2020 roku, ale nie uruchomiono w nim Szpitalnego Oddziału Ratunkowego (SOR), lecz izbę przyjęć. I tak jest do dziś. Czy i kiedy powstanie SOR, który jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem dla pacjentów?


Niepokojące sygnały od pracowników

NAPIĘTA SYTUACJA W HUTCHINSONIE

Kilku pracowników zakładu Hutchinson 1 w Żywcu alarmuje o fatalnej sytuacji w tym zakładzie, w którym – jak podkreślają – dochodzi do zwolnień i obniżenia pensji.


Co robią prezes bielskiego MZK i radna Sejmiku w Jeleśni?

ZMIANY W RADZIE NADZORCZEJ

W spółce Zakład Usług Komunalnych w Jeleśni doszło do zmian w składzie rady nadzorczej. Przez kilka tygodni urzędnicy z Jeleśni unikali jak ogień odpowiedzi na temat tych zmian i tego, kto obecnie zasiada w tej radzie. Jeszcze bardziej kuriozalnie gminni urzędnicy odnieśli się do naszego zapytania o uposażenia członków rady nadzorczej…


Ikona heligonistów

JUŻ NIE ZAGRA

Smutne wiadomości napłynęły z Żabnicy. Zmarł Franciszek Pawlus, jeden z najlepszych heligonistów Beskidu Żywieckiego.


Las: mieszkańcy tracą cierpliwość

DZIURAWE ZACISZE

Mieszkańcy Lasu załamują ręce nad coraz bardziej pogarszającym się stanem jezdni w ciągu ulicy Zacisze. Denerwują się również kierowcy, którzy jeżdżą tą ulicą z Lasu do Koconia i dalej w stronę Kurowa.


Żołnierz, dyplomata, historyk wojskowości

ZAPOMNIANY BOHATER

Chociaż w centrum Żywca jest patronem jednego z rond, wciąż jest tu postacią mało znaną. Warto zatem przybliżyć niezwykłą osobę, jaką niewątpliwie był podpułkownik dyplomowany Władysław Steblik.


TOMASZ MIKA NA PODIUM

Tomasz Mika (prezes LITS Meble Anders Żywiec) zajął 3. miejsce w III Grand Prix Polski Osób Niepełnosprawnych w Krakowie. Po awansie do półfinału musiał uznać wyższość aktualnego mistrza Polski Piotra Mańturza, przegrywając 0:3.