Wydanie nr 52 z dnia 28.12.2018

Dla kogo podwyżka, dla kogo obniżka?

ILE ZARABIAJĄ NASI WŁODARZE

Nowa kadencja samorządowa oznacza również nowe decyzje o pensjach starosty, burmistrza i wójtów. Sprawdziliśmy, ile dokładnie będą zarabiać miesięcznie włodarze w powiecie żywieckim.


Kuratorium: dyrektor musi przestrzegać prawa!

SZKOŁA PO KONTROLI

Kilka miesięcy temu głośno było o błyskawicznej promocji z klasy do klasy trójki uczniów Zespołu Szkół w Przyborowie. Sprawa wywołała w gminie Jeleśnia wiele kontrowersji i dyskusji. Kontrolę w szkole przeprowadzić miało Kuratorium Oświaty. Jak potoczyła się sprawa?


Potężny pożar na Hali Miziowej

STARE SCHRONISKO SPŁONĘŁO

Ogień całkowicie zniszczył stare schronisko na Hali Miziowej w Beskidzie Żywieckim. Funkcjonowała tam chata z grillem.

 

 

 

 

 


Co dalej z „Solali”

BĘDZIE DZIERŻAWA?

Prawdopodobnie do końca stycznia rozstrzygną się dalsze losy Żywieckich Zakładów Papierniczych „Solali” w Żywcu. Niewykluczone, że zakład zostanie wydzierżawiony.


Koszarawa: po ponad pięciu latach

WYBIORĄ SOŁTYSA!

W drugiej połowie stycznia w Koszarawie mają się odbyć wybory sołtysa i Rady Sołeckiej. Koszarawa to jedyna gmina na Żywiecczyźnie, gdzie od prawie 5,5 roku w ogóle nie ma sołtysa ani Rady Sołeckiej!


Gdzie policjant nie może, tam… księdza pośle

ONE RATUJĄ ŻYCIE!

Ponad tysiąc odblasków trafiło do mieszkańców Żywiecczyzny. W kościołach rozdawali je księża i policjanci.

 

 

 

 

 


Jarek i Bartek walczyli ze Stochem

NIEZŁE DEBIUTY

Debiuty, i to całkiem przyzwoite, zaliczyli dwaj młodzi zawodnicy PKS-u Olimpijczyk Gilowice podczas Mistrzostw Polski Seniorów w skokach narciarskich.


Turyści podsumowali rok

TRZEBA SIĘ RUSZAĆ!

W ciągu ponad 2,5 roku istnienia Sekcji Turystycznej LKS Beskid Kocierz, jej członkowie „zaliczyli” 34 wyjścia w góry, podczas których przeszli 272 kilometry. 13 grudnia spotkali się ponownie, tym razem, aby podsumować kolejny rok działalności.

E-wydanie