Wydanie nr 52 z dnia 29.12.2021

 

„ŻYWIECKA KRONIKA BESKIDZKA” – WEWNĄTRZ „KRONIKI BESKIDZKIEJ”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Z nożem na ojca * Wybuch butli z gazem * Ucieczka z karetki

TRZY POŻARY

Ze sporym pożarem zmagali się w nocy z 19 na 20 grudnia strażacy w Świnnej. Około 22.00 w ogniu stanął budynek gospodarczy przy ulicy Kasztelańskiej.


Protest w Żywcu

SOLIDARNI Z TVN

Około 150 osób zebrało się na Rynku w Żywcu w niedzielę, 19 grudnia, podczas manifestacji w obronie niezależności mediów.


Decyzje środowiskowe dla ciepłowni/spalarni w Żywcu (cd.)

ODWOŁANIA PRZESUNIĘTE

Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska przesunął termin rozpatrzenia odwołań dotyczących wydania pozytywnych decyzji środowiskowych na budowę ciepłowni/spalarni w Żywcu Sporyszu.


Pytania o budynek przy Żeromskiego

JAKI CZYNSZ ZA „REHABILITACJĘ”?

Podczas niedawnej sesji Rady Powiatu Żywieckiego radny Franciszek Dybek dopytywał, ile firma InterHealth Canada płaci czynszu za wynajęcie pomieszczeń dla oddziału i przychodni rehabilitacji w budynku przy ulicy Żeromskiego 7 w Żywcu.


Poparli służby na granicy z Białorusią

ZASKAKUJĄCA UCHWAŁA

Radni z gminy Radziechowy-Wieprz jako pierwsi, i do tej pory jedyni, podjęli uchwałę, w której popierają polskie służby na granicy polsko-białoruskiej.


Żywiec z deficytowym budżetem na 2022 rok

JAKIE BĘDĄ INWESTYCJE?

Radni miejscy z Żywca przyjęli budżet na 2022 rok. Na co mogą liczyć w przyszłym roku mieszkańcy grodu nad Sołą i Koszarawą?


Twardorzeczka: uwaga na dzieci!

BANERY PRZY SZKOLE

Za takie pomysły należą się oklaski! Tym bardziej, że to inicjatywa nie samorządowców, ale grupy mieszkańców i szkoły, którzy częściowo wyręczyli bezradnych urzędników powiatowych.


Niższa podwyżka na trzy miesiące

ILE ZA CIEPŁO W ŻYWCU?

Od stycznia do końca marca 2022 roku będzie nieco niższa podwyżka za dostarczanie ciepła do mieszkań w Żywcu przez spółkę Miejski Zakład Energetyki Cieplnej Ekoterm.


Czernichów: co z remontem kładki?

JEST WYKONAWCA

Udało się wreszcie znaleźć wykonawcę na przebudowę kładki dla pieszych na rzece Sole w Czernichowie.