Wydanie nr 6 z dnia 10.02.2022

 

„ŻYWIECKA KRONIKA BESKIDZKA” – WEWNĄTRZ „KRONIKI BESKIDZKIEJ”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Pożary dwóch domów * Słowacy rozrabiali * Plaga kolizji

TRAKTOREM POD POCIĄG

W piątek, 4 lutego, na niestrzeżonym przejeździe kolejowym na ul. Kałuża w Milówce ciągnik rolniczy z pługiem do odśnieżania uderzył w bok przejeżdżającego pociągu osobowego.


Gierki w Jeleśni

ODWOŁANIE ODWOŁANE!

Andrzej Michulec nadal będzie pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Rady Gminy Jeleśnia. Radni, którzy podpisali się pod wnioskiem o sesję, wycofali bowiem z porządku obrad punkt o jego odwołaniu. Tym samym sesja nie była potrzebna…

 

 

 

 

 

 

 


Kłopoty placówki dla niepełnosprawnych

OŚRODEK ZAGROŻONY

Z powodów finansowych zagrożona jest przyszłość Środowiskowego Domu Samopomocy „Pod skrzydłem anioła” w Radziechowach!


W GOK-u Koszarawa

NOWA DYREKTOR

Czy to już koniec trzyletniego „serialu” o dyrektorach Gminnego Ośrodka Kultury w Koszarawie? Niedawno rozstrzygnięto konkurs na to stanowisko.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Kino Janosik w Żywcu

CO Z REMONTEM?

Radna Sejmiku Województwa Śląskiego Agnieszka Biegun (PiS) z Juszczyny zabiega o remont kina Janosik w Żywcu. Marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski dziękuje jej za starania, ale odpowiada lakonicznie i bez konkretów.


Starostwo bez dotacji na powiatowe linie!

CZY ZLIKWIDUJĄ KURSY?

Czy pod znakiem zapytania stoi dalsze funkcjonowanie powiatowej komunikacji autobusowej na Żywiecczyźnie? Problem jest poważny, bo Starostwo Powiatowe w Żywcu nie otrzymało od wojewody śląskiego ponad 3,4 miliona złotych dofinansowania do utrzymania linii w ramach Funduszu Rozwoju Połączeń Autobusowych. Co teraz?


DWA ZŁOTA JANA HABDASA!

Z dwoma złotymi medalami powrócił pochodzący z Zarzecza 19-letni Jan Habdas (Klimczok Bystra) z 27. Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach zimowych w Zakopanem.