Wydanie nr 6 z dnia 13.02.2020

Połamane drzewa, pozrywane dachy

SABINA POSZALAŁA

Drzewa spadały na samochody, drogi i linie energetyczne. Silny wiatr zrywał też fragmenty dachów. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń.


Zagrożona szkoła w Szarem

PRZEKAŻĄ FUNDACJI?

Po ośmiu latach, jak koszmar, powraca sprawa przyszłości Szkoły Podstawowej wraz z przedszkolem w Szarem. Władze gminne nie ukrywają, że z powodu nadmiernych wydatków na oświatę nie są w stanie dłużej utrzymywać placówki. Ale wójt gminy Milówka Robert Piętka zapewnia, że mimo to nie ma mowy o likwidacji szkoły.


Przygotowują projekt kontrowersyjnej uchwały

ILE WARTA TA KARTA?

Czy Rada Powiatu Żywieckiego przyjmie uchwałę w sprawie kontrowersyjnej i wzbudzającej coraz więcej emocji w Polsce Samorządowej Karty Praw Rodzin? Komisja Skarg, Wniosków i Petycji skierowała wniosek do Zarządu Powiatu o przygotowanie projektu uchwały o przyjęciu takiego dokumentu.


Archeolodzy w siódmym niebie

SENSACJE Z KOTLINY

Do tej pory sądzono, że na terenie Kotliny Żywieckiej w czasach prehistorycznych ludzie żyli głównie na Grojcu – i to głównie we wczesnej epoce żelaza. Najnowsze badania wykazały jednak, że nasi przodkowie gospodarowali tu również w innych miejscach, i to już w epoce neolitu!

 

 


Szpital przed przeprowadzką

JAK TO BĘDZIE?

U progu przenosin żywieckiego Szpitala Powiatowego do nowej siedziby część pracowników placówki czuje niepewność. Personel zastanawia się, na jakich zasadach będzie zatrudniony w nowym miejscu.


„Rozewie” ze starymi słowackimi wagonami

BRUD, SMRÓD I UBÓSTWO

Ten pociąg miał być kolejową wizytówką Żywiecczyzny. Tymczasem stał się antyreklamą i pośmiewiskiem. Chodzi o stan wagonów w składzie TLK „Rozewie” Gdynia – Żywiec – Zwardoń – Żylina. Kto jest winien temu zamieszaniu?


Gmina Węgierska Górka: dla części mieszkańców

ŚMIECIOWA ULGA

Z początkiem lutego w gminie Węgierska Górka podrożały miesięczne opłaty za odbiór śmieci segregowanych z 14 do 22 zł. Podwyżka wywołała wśród ludzi falę komentarzy. Tymczasem wójt Piotr Tyrlik zdecydował się wprowadzić dofinansowanie dla części mieszkańców do tych opłat.


Na kortach w Łodzi

MACIEJ RZĄDZIŁ

Maciej Matuszczyk z LKS-u Łucznik Żywiec wygrał w Ogólnopolskim Turnieju Tenisa Ziemnego w Łodzi.

 

 

 

 

 

 


RAZEM OD PÓŁWIECZA

Aż 24 pary z gminy Milówka świętowały złote gody, czyli jubileusz 50-lecia wspólnego życia małżeńskiego.

E-wydanie