Wydanie nr 7 z dnia 14.02.2019

Kto najbardziej lubianym sołtysem?

GŁOSOWANIE TRWA!

Ruszył drugi etap „Plebiscytu na najbardziej lubianego sołtysa powiatu żywieckiego 2019” według czytelników „Żywieckiej Kroniki Beskidzkiej”. Do 28 lutego możecie głosować na jednego z sołtysów z wyłonionej w pierwszym etapie Złotej Trójki!


Spotkanie i… wątpliwości

CIEPŁOWNIA – TEMAT GORĄCY

Kilkadziesiąt osób pojawiło się w Żywcu na pierwszym spotkaniu dotyczącym planów budowy ciepłowni na biomasę i RDF, określanej przez mieszkańców jako spalarnia.

 

 

 


Setki pojemników, ani jednego dokumentu

PODEJRZANY TRANSPORT

Na terenie dawnej stajni w Żywcu odkryto setki dużych pojemników z płynnymi odpadami. I ani jednego dokumentu potwierdzającego legalność ich składowania. Trwa śledztwo, które ma wyjaśnić, co znajduje się w nich i kto je tu sprowadzał.


Burmistrz swoje, a PKP i konserwator swoje

PARKINGOWE ZAMIESZANIE

Czy przy dworcu kolejowym w Żywcu powstanie parking park&ride, czyli parkuj i jedź? Burmistrz Żywca Antoni Szlagor twierdzi, że wszystko było na dobrej drodze, ale na przeszkodzie stanęła decyzja konserwatora zabytków. Tylko że PKP S.A. i konserwator zabytków mówią co innego…

 


Łękawica:

PEŁNĄ PARĄ DO PRZODU

Jesienią zeszłego roku Tadeusz Tomiczek po raz drugi został wójtem gminy Łękawica. Na łamach „Żywieckiej Kroniki Beskidzkiej” podsumowuje swoją pierwszą kadencję i mówi o planach na tę, która niedawno się rozpoczęła.

 

 

 

 

 


Po zawaleniu dachu w Żywcu Oczkowie:

MIASTO WYREMONTUJE, ALE…

Niespełna miesiąc temu, pod naporem ciężkiego śniegu, runęła część dachu domu w dzielnicy Oczków w Żywcu. Władze miasta postanowiły w dość niecodzienny sposób pomóc mieszkańcom…


Było wiele uwag

CZY SPÓŁKA EKOTERM COŚ ROBI?

W czasie ostatniej kampanii wyborczej spadło wiele gromów i krytycznych uwag na spółkę komunalną Miejski Zakład Energetyki Cieplnej Ekoterm w Żywcu. Zapytaliśmy zatem prezesa Jacka Spyrkę, jak to jest z tym Ekotermem…

 

 

 


TRZEBINIA STRACIŁA PASTERZA

W nocy z 7 na 8 lutego zmarł ksiądz prałat Stanisław Kuczek, wieloletni proboszcz parafii Matki Bożej Królowej Różańca Świętego w Trzebini koło Żywca. W tym roku skończyłby 80 lat.

 

 

 

 

E-wydanie