Wydanie nr 7 z dnia 18.02.2021

 

„ŻYWIECKA KRONIKA BESKIDZKA” – WEWNĄTRZ „KRONIKI BESKIDZKIEJ”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Zamieszanie wokół zwrotu pałacu Kępińskich

MINISTER KONTRA STAROSTA

Coraz więcej kontrowersji wokół przyszłości pałacu Kępińskich w Żywcu Moszczanicy. Minister rolnictwa i rozwoju wsi Grzegorz Puda z Bielska-Białej twierdzi, że pałac nie wróci do spadkobierców, a ewentualne odszkodowanie za powiat wypłaci Skarb Państwa. Władze powiatu żywieckiego są innego zdania. Po decyzji ministra z Bielska-Białej zapowiadają złożenie skargi do Naczelnego Sądu Administracyjnego.


Śmierć narciarza na stokach Pilska oraz…

SERIA POŻARÓW

Niestety, nie udało się uratować 34-letniego mężczyzny z powiatu oświęcimskiego, który uderzył w drzewo podczas zjeżdżania na nartach na stoku Pilska w Korbielowie. Miniony tydzień to również seria domowych pożarów.


W gminie Ujsoły:

CORAZ WIĘCEJ NA ALKOHOL

Z roku na rok w gminie Ujsoły coraz więcej wydaje się na piwo, wino i alkohol. O niechlubnej statystyce poinformował ostatnio wójt Tadeusz Piętka.


Połączenie GOK i biblioteki w Jeleśni

NIE MA ZGODY

W maju ubiegłego roku radni z gminy Jeleśnia podjęli uchwałę o zamiarze połączenia Gminnego Ośrodka Kultury z Gminną Biblioteką Publiczną w nową jednostkę o nazwie Gminne Centrum Kultury. Od tej pory temat przycichł. Czy wycofano się z planów połączenia, czy może prace trwają bez rozgłosu?


Gilowice: czekanie na nową siedzibę

KIEDY KOMISARIAT?

Jeszcze ponad rok temu głośno było o przymiarkach do budowy nowej siedziby Komisariatu Policji Gilowice. Czy temat jest aktualny, czy sprawa poszła w odstawkę?


W Juszczynie czekają i czekają…

CO Z TYM BOISKIEM?

Boisko w centrum Juszczyny już kilka lat czeka na remont. Nadzieję zgasiły jednak wieści o braku dotacji. Co teraz?

 

 

E-wydanie